Soczi 2014. Biegi narciarskie - Marit Bjoergen

Soczi 2014, biegi narciarskie. Zwycięstwo Marit Bjoergen, Justyna Kowalczyk bez medalu

2014-02-08 12:42

Marit Bjoergen zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Soczi w biegu łączony na 2x7,5 km. Justyna Kowalczyk zajęła dopiero szóstą pozycję.

Marit Bjoergen od początku narzuciła wysokie tempo rywalizacji. Wraz z nią w czołówce jechały m.in. Therese Johaug czy Charlotte Kalla.

Zobacz koniecznie: Soczi 2014, slopestyle. Pierwsze medale rozdane! Złoto dla Sage'a Kotsenburga!

Justyna Kowalczyk także starała się trzymać prowadzących, jednak sporo straciła na półmetku wyścigu, kiedy to przewróciła się tuż przed zmianą nart. Do rywalizacji powróciła ze sporą stratą do czołówki.

W końcówce na prowadzenie wyszła jeszcze Charlotte Kalla. To właśnie między Szwedką a Marit Bjoergen rozstrzygnęła się kwestia złotego medalu.

Ostatecznie górą z tego pojedynku wyszła Norweżka, dla której był to już ósmy medal olimpijski w karierze. Trzecie miejsce zajęła Heidi Weng.

Tak relacjonowaliśmy przebieg tej rywalizacji - (KLIK).