POLSKA - RPA. Komorowski ratuje przed wpadką

2012-10-13 1:51

Przez 82 minuty towarzyskiego meczu z RPA na Stadionie Narodowym w Warszawie reprezentacja Polski była wprawdzie lepsza, ale ofensywni gracze naszej kadry bili głową w mur. Wówczas jednak złą passę udało się przerwać temu, którego nikt nie wytypowałby na strzelca zwycięskiego gola - Marcinowi Komorowskiemu (28 l.). Wygrana 1:0 cieszy, ale liczymy, że we wtorek z Anglią pierwszy garnitur zespołu zagra o wiele skuteczniej.

Mecz zaczął się od odważnych ataków Polaków. Dużo zamieszania na boisku robił przede wszystkim debiutant Paweł Wszołek (20 l.), który raz po raz przedzierał się pod bramkę lewą stroną boiska. Z jego świetnych podań nie korzystali jednak zarówno Artur Sobiech (22 l.), jak i Arkadiusz Piech (27 l.). Nie popisał się szczególnie Sobiech, który mając przed sobą pustą bramkę, zamiast skierować do niej piłkę, tylko nad nią... podskoczył. W dalszej części meczu pudłowali też Piech, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam, i Adrian Mierzejewski (26 l.).

Wszołek dobrze zaczął, ale potem kompletnie zgasł. Nie umiał przyjąć piłki w łatwych sytuacjach, ciągle ślizgał się na murawie. Jak się okazało, odnowił mu się lekki uraz.

Tych problemów nie miał za to Grzegorz Krychowiak (22 l.), który wczorajszym meczem chyba wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie na mecz z Anglią. Pomocnik francuskiego Reims dowodził grą w środku pola, brylował w odbiorze.

W drugiej połowie na boisku pojawił się kolejny debiutant - Arkadiusz Milik, jednak snajper Górnika Zabrze specjalnie się nie wyróżnił. I tak zagrał jednak lepiej niż Rafał Murawski, który zmienił Krychowiaka. Lechita nie mógł poradzić sobie z szybkimi piłkarzami z Afryki.

Kiedy zanosiło się na remis i duże ostrzeżenie przed hitem eliminacji do MŚ 2014 z Anglią, formą strzelecką błysnął obrońca Marcin Komorowski, który tym razem zagrał na nietypowej dla siebie pozycji lewego skrzydłowego. Po strzeleniu gola "Komor" pokazał w kierunku trybun znak "L", na cześć Legii Warszawa, w której niedawno występował.

Polska - RPA 1:0
1:0 Komorowski 82. min
Sędziował: Radek Prihoda (Czechy)
Widzów: 40 000
Polska: Tytoń - Wojtkowiak, Wasilewski, Perquis, Wawrzyniak (83. Obraniak) - Wszołek (46. Sobota), Krychowiak (65. Murawski), Borysiuk, Mierzejewski (58. Milik) - Sobiech (74. Komorowski), Piech (46. Grosicki)
RPA: Khune - Mungomeni, Khumalo, Sangweni, Nunes - Dikgacoi, Furman - Myeni (65. Modise), Tshabalala (75. Lebese), Chabangu (46. Letsholonyane) - Parker (68. Ndlovu)