Mecz: Polska - Finlandia - remis 0:0 - zapis relacji na żywo (GALERIA)

2010-05-29 18:50

Po dobrym i emocjonującym meczu Polska zremisowała bezbramkowo z Finlandią w Kielcach. Polacy zaprezentowali kilka bardzo ciekawych akcji. Jedyne czego zabrakło to szczęścia przy ich wykończeniu.

- Powiedziałęm im żeby zagrać bez kompleksów - powiedział po meczu Franciszek Smuda. I tak właśnie nasi w tym meczu zagrali.

Kilka podań Adriana Mierzejewskiego czy akcje Jakuba Błaszczykowskiego z pewnością ucieszyły oko kibiców reprezentacji. Kolejne spotkanie tym razem z Serbią już w przyszłą środę.

ZAPIS RELACJI MECZU:

Koniec Meczu - wynik 0:0.

93 min. Wspaniałą okazję marnuje Sobiech!

92 min. Za Lewandowskiego wchodzi Małecki

90 min. Z wolnego strzela Dudka. Piłka pzelatuje ponad bramką. Sędzia dolicza 4 minuty

89 min. Czwarty debiutant w kadrze. Za Jelenia wchodzi Artur Sobiech

88 min. Ależ huknął Jeleń! Wspaniały strzał, ale broni golkiper Finlandii

85 min. Dogodną okazję, złym strzałem marnuje Ireneusz Jeleń

84 min. Błaszczykowskiego na placu gry zmienia Dawid Nowak

83 min. Groźna kontra Finów.

82 min. Tym razem to my mamy szczęście, było groźnie pod naszą bramką. Piłkę wybija Rybus!

77 min. Od bramki Tytoń

74 min. W miejsce Adriana Mierzejewskiego pojawia się Maciej Rybus.

Niemal z tego samego miejsca co Peszko, strzela Wojtkowiak. Piłkę łąpie jednak bramkarz.

72 min. Sprytny strzał Peszki! Znakomita próba, zabrakło centymetrów. Mamy rzut rożny.

71 min. Boisko opuszcza słynny Jari Litmanen

67 min. Świetna akcja Polaków. Fantastyczne podanie Mierzejewskiego. Jednak Jeleń nieskutecznie! Polacy coraz bliżej celu.

Jeleń o centymetry od celu, po dograniu od Wojtkowiaka! Nadal 0:0.

63 min Bardzo groźnie pod bramką Finów - Kuba Błaszczykowskie trafia w słupek! Było bardzo blisko!

62 min. Niecelny strzał Błaszczykowskiego

60 min. Debiutanta Adama Matuszczyka zmienia Sławomir Peszko

58 min. Świetna interwencja bardzo dobrze dzisiaj grającego - Tomasza Jodłowca

57 min. W polu karnym pada Błaszczykowski - nie ma karnego.

W odpowiedzi strzela Jeleń, jednak za słabo by stworzyć poważne zagrożenie

55 min. Dobra interwencja Tytonia

54 min. Piszek wybija piłkę na rzut rożny

52 min. Brawo dla Dudki za strzał. Jednak broni bramkarz Finlandii

51 min. dobra akcja Finów broni Przemysław Tytoń

Polacy próbują atakować prawym skrzydłem

46 min. kontuzjowanego Michała Żewłakowa zastępuje Maciej Sadlok

II Połowa

Za nami pierwsze 45 minut gry - wynik 0:0. Polacy zaprezentowali kilka bardzo ciekawych akcji. Zabrakło jedynie przysłowiowej kropki nad "i". Oby w drugiej połowie było lepiej!

42 min. Dobra interwencja Tytonia

40 min. Fatalny strzał Lewandowskiego

37 min. Niebezpiecznie pod naszą bramką - sytuacje wyjaśnia Michał Żewłakow.

32 min. Eremenko! Wspaniały strzał Fina. Piłka musnęła poprzeczkę! Było bardzo blisko.

28 min. Skrzydłem przedziera się Piszczek jednak nie potrafi celnie dośrodkować mamy rzut rożny.

26. Kolejna akcja Polaków. Lewandowski przewraca się w polu karnym. Jednak sędzia nie wskazuje na "11" metr. Za nami okres bardzo dobrej gry Polaków.

Wspaniała akcja Polski poprowadzona przez Błaszczykowskiego. Było bardzo groźnie!

23 min. Strzela Matuszczyk - mocno ponad bramką

22 min. rzut rożny dla Polaków

21 min. Pierwsza interwencja Przemysława Tytonia

16 min. Kiks Błaszczykowskiego - nieczysto uderza piłkę w polu karnym. Mogło być 1:0.

14 min. Z dystansu strzela Jeleń. Piłka przelatuje nad bramką

12 min. od bramki grę rozpocznie Przemysław Tytoń

Świetna akcja Polaków - dośrodkowanie Błaszczykowskiego. Jednak nie trafia na głowę żadnego z napastników

Jodłowiec przejmuje piłkę w środku pola. Finowie potrafią go zatrzymać jedynie faulem

6 min. Wspaniałe uderzenie Łukasza Piszczka zawodnik Borussi Dortmund huknął z 30 metrów! SKuteczna jednak interwencja bramkarza.

5 min. Nieporadnie piłkę wybija bramkarz gości. Niestety Mierzejewski nie potrafi tego wykorzystać

Ładna akcja Łukasza Piszczka - bronią jednak Finowie

3 min. Bardzo groźnie pod naszą bramką - nieporadność Dudki. Piłkę wybija Wojtkowiak!

Spokojna wymiana podań między Polakami

1 min. początek meczu ropoczynają Polacy