Mecz Polska - Bułgaria 2:0, Polska triumfuje, Bułgaria pokonana (komentarz eksperta)

2010-03-03 23:23

Reprezentacja Polski pokonała w meczu towarzyskim Bułgarię 2:0. Ranking FIFA, który stawia gości o 29. miejsc przed biało-czerwonymi, na boisku Polonii w Warszawie na szczęście nie obowiązywał. Lewandowski i Błaszczykowski zdominowali mecz, Bułgaria obeszła się smakiem.

Trener Franciszek Smuda obiecywał  dynamiczną grę w ustawieniu 1-4-3-3 i ustawienie było, ale dynamiki długo brakowało. Przez pierwszą połowę ubrani w dziwne granatowe stroje Polacy dość chaotycznie próbowali przedrzeć się  pod bułgarską bramkę środkiem boiska. W sporym tłumku naszych rozgrywających każdy zdawał się grać własną melodię. Przeważaliśmy, ale  lepsze okazje do zdobycia gola mieli Bułgarzy. W 21 min, po fatalnej interwencji Kuszczaka bliski szczęscia był Berbatow. W 25 min. mocno, ale niecelnie strzelał Minew.

Przeczytaj koniecznie: Dziś mecz Polska-Bułgaria: Lewandowski przyćmi Berbatowa

Nasi pierwszą okazję mieli i zmarnowali po pół godzinie, dośrodkowania Obraniaka wprost na głowę nie wykorzystał Dudka. Wszystko zmieniło się na 5 minut przed zmianą stron. Najpierw świetnym, ale odrobinę niecelnym wolejem popisał się Dudka. A w chwilę potem przyszła akcja "brylantowa"...

Kuszczak wykopnął piłkę daleko, w powietrznej walce wygrał ją Lewandowski i zgrał wprost pod nogi nadbiegającego Błaszczykowskiego. A Kuba pociągnął parę metrów i między obrońcami strzelił w długi róg nie do obrony. Prawdziwy majstersztyk !

Chwilę później Peszko strzelił w słupek, Murawskiemu nie powiodła się dobitka i cud uratował Iwankowa przed  stratą drugiego gola. Pierwszą połowę biało-czerwoni kończyli w dobrym stylu.

Drugi gol padł po 8 minutach gry w II połowie. Znów była to szybka kontra, Błaszczykowski zrewanżował się Lewandowskiemu a ten "atomowym" uderzeniem nie dał szans Iwankowowi. Z Bułgarów zaczęło uchodzić powietrze. Wprawdzie wymiana sławnego  Berbatowa na Bożinowa raczej wzmocniła ich atak, ale efektów bramkowych to nie dawało.