Liverpool

Autor: East News Liverpool

Premier League: Liverpool i Tottenham ze zwycięstwami. Wielki powrót Sturridge'a!

2015-01-31 21:41

Liverpool i Tottenham zgodnie z planem zanotowały zwycięstwa w 23. kolejce Premier League. Jedną z najważniejszych informacji tej rundy spotkań był powrót do gry Daniela Sturridge,a, który pauzował pięć miesięcy z powodu kontuzji. Anglik wszedł na boisko w drugiej połowie spotkania z West Hamem i już chwilę później cieszył się z gola. Jakimi wynikami zakończyły się pozostałe spotkania ligi angielskiej?

Najważniejszym wydarzeniem 23. kolejki Premier League był oczywiście mecz Chelsea - Manchester City, ale w pozostałych spotkaniach emocji nie brakowało. Liverpool mierzył się z West Hamem i miał szansę na przeskoczenie londyńczyków w tabeli, z czego skrzętnie skorzystał. Otwierającego wynik gola zdobył Raheem Sterling, który niemiłosiernie kręcił obrońcami "Młotów". Jego kapitalną grę przyćmił jednak gol wprowadzonego w drugiej połowie Daniela Sturridge'a. Anglik pojawił się na murawie w 68. minucie, a niedługo później mógł zaprezentować swój charakterystyczny taniec po zdobyciu gola. Ostatecznie "The Reds" wygrali 2:0.

Anglia: Polski gol na Wyspach po 8200 dniach! Marcin Wasilewski trafił na Old Trafford! [WIDEO]

Z dobrej strony pokazał się też Tottenham. Podopieczni Mauricio Pochettino grali na wyjeździe z West Bromwich Albion i przekonująco wygrali 3:0. Pięknego gola z rzutu wolnego zdobył Christian Eriksen, a dwa trafienia dołożył Harry Kane, który jest w tym sezonie drugim najskuteczniejszych Anglikiem w Premier League. Ma na koncie 10 bramek. Z 13 trafieniami tej klasyfikacji przewodzi piłkarz Queens Park Rangers Charlie Austin.