Manchester United

Autor: East News Manchester United

Manchester United upokorzony przez beniaminka. Od 3:1 do 3:5! [WIDEO]

2014-09-21 20:04

Kibice Manchesteru United mogą niedługo stracić cierpliwość. "Czerwone Diabły" przegrały w 5. kolejce Premier League z Leicester City. Do tego straciły aż pięć goli!

Wydawało się, że po wygranej z Queens Park Rangers 4:0 w poprzedniej kolejce Manchester United znalazł się na właściwych torach. Początek meczu z Leicester City również na to wskazywał. Zespół Louisa van Gaala w 16. minucie prowadził już 2:0. Gospodarze zdołali jeszcze przed przerwą zdobyć kontaktową bramkę i mogliśmy być pewni, że w drugiej połowie widowisko nabierze rumieńców.

Artur Boruc ma nowy klub. Wypożyczono go do Championship

Dwanaście minut po wznowieniu gry Ander Herrera trafił dla "Czerwonych Diabłów" i wydawało się, że przyjezdni pewnie zainkasują komplet punktów. Ciężko wytłumaczyć to, co się stało później. W nieco ponad dwadzieścia minut United straciło cztery gole i przegrało 3:5!

- Przy 3:1 kompletnie kontrowaliśmy grę. Nie potrafię wyjaśnić co się stało potem. To nieprawdopodobne. Oczywiście, Leicester grało lepiej niż wcześniej, ale mieliśmy dwie bramki przewagi i nie powinniśmy przegrać. Z drugiej strony podczas swojej długiej kariery przeżywałem już podobne mecze. Coś nieprawdopodobnego, co nie powinno się wydarzyć, staje się faktem - komentował po spotkaniu z niedowierzaniem menedżer gości.

Zwycięstwo swojej drużyny z ławki rezerwowych oglądał Marcin Wasilewski. Po pięciu kolejkach Manchester United znajduje się na 13. miejscu w tabeli Premier League. Na swoim koncie zgromadził dotąd tylko 5 punktów.

Leicester City - Manchester United 5:3 (1:2)
Ulloa 17, 83 (k), Nugent 62, Cambiasso 64, Vardy 79 - Van Persie 13, Di Maria 16, Herrera 57

Leicester: Kasper Schmeichel – Ritchie De Laet, Wes Morgan, Liam Moore, Paul Konchesky – Dean Hammond, Esteban Cambiasso (72. Andy King), David Nugent (76. Matty James), Danny Drinkwater, Jamie Vardy (86. Jeff Schlupp) – Leonardo Ulloa

United: David De Gea – Rafael, Jonny Evans (30. Chris Smalling), Tyler Blackett, Marcos Rojo – Daley Blind, Ander Herrera, Angel Di Maria (77. Juan Mata) – Falcao (72. Adnan Januzaj), Wayne Rooney, Robin van Persie

Żółte kartki: De Laet - Rooney

Czerwona kartka: Blackett (83, za faul)