Robin Van Persie

Autor: archiwum se.pl

Manchester United - Liverpool, wynik 2:1. "Czerwone Diabły" lepsze w hicie Premier League

2013-01-13 17:39

Lider Premier League - Manchester United, pokonał 2:1 Liverpool. Strzelanie na Old Trafford rozpoczął Robin van Perisie, a zwycięskiego gola dla ekipy Alexa Fergusona zdobył Patrice Evra.

Holender - który z 17 brakami na koncie jest najskuteczniejszym strzelecem na Wyspach, trafił do bramki rywali w 19. minucie. Niedługo po zmianie stron i strzale głową, piłkę w siatce Liverpoolu umieścił Patrice Evra. Niektórzy tę bramkę zaliczyli jednak drugiemu z obrońcow United - Namanji Vidiciowi, gdyż piłka lecąc do siatki musnęła Serba i zmieniła lekko tor lotu.

PRZECZYTAJ TEŻ: SEBASTIAN MILA ZŁAMAŁ NOS. KONTUZJA KAPITANA ŚLĄSKA WROCŁAW

Trzy minuty później kontaktową bramkę dla "The Reds" zdobył pozyskany Daniel Sturridge. David De Gea odbił przez siebie piłkę po mocnym uderzeniu sprzed Pola Stevena Gerrarda, a czarnoskóry napastnik nie miał problemu z dopadnięciem do futbolówki i umieszczeniem jej w brace. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.