Arkadiusz Milik, Ajax Amsterdam

Autor: Facebook Arkadiusz Milik

Koncert Arkadiusza Milika! Dwa gole Polaka i pewne zwycięstwo Ajaksu Amsterdam [WIDEO]

2014-10-28 22:25

Arkadiusz Milik znowu został bohaterem Ajaksu Amsterdam! Polak strzelił dwa gole i poprowadził swój zespół do zwycięstwa z amatorskim zespołem SV Urk w 1/16 Pucharu Holandii. Zobaczcie jego gole!

W 37. minucie Milik z zimną krwią wykorzystał rzut karny. Chwilę później powiększył prowadzenie gości na 3:0 po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Trzeba przyznać, że Polak był bardzo aktywny od pierwszych minut i często cofał się do defensywy, żeby pomagać swoim kolegom z obrony. W przerwie został zmieniony. W jego miejsce wszedł Richairo Zivković.

Arkadiusz Milik nominowany do nagrody Golden Boy 2014 [ZDJĘCIA]

Ajax niepodważalnie kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. Gospodarze nie byli w stanie w jakikolwiek sposób odpowiedzieć. W następnym meczu Pucharu Holandii, amsterdamczycy zmierzą się ze zwycięzcą starcia Almere - PSV Eindhoven.

22-latek przez większą część sezonu przegrywał rywalizację z Kolbeinnem Sigtorssonem. Ostatnio dał jednak wiele powodów do myślenia trenerowi Frankowi de Boerowi. Strzelił gola Go Ahead Eagles (3:1) i został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Świetną passę podtrzymał także z SV Urk. W sumie w bieżącym sezonie zdobył jedenaście bramek w dziesięciu występach we wszystkich rozgrywkach.

SV Urk - Ajaks Amsterdam 0:4 (0:3)
Bramki: Lerin Duarte 34, Arkadiusz Milik 37 (k), 40, Richairo Zivković 85

0:2 - Arkadiusz Milik

0:3 - Arkadiusz Milik