Borussia - Real

Autor: Eastnews Borussia - Real

Real - Borussia. Były bramkarz „Królewskich”: Madryt musi zaatakować od pierwszej minuty

2013-04-30 18:59

Real Madryt podejmie się we wtorek arcytrudnej misji odrobienia strat z pierwszego półfinałowego meczu Ligi Mistrzów przeciwko Borussii Dortmund (1:4). Nie jest żadną tajemnicą, że podopieczni Jose Mourinho, chcąc myśleć o wyeliminowaniu BVB, muszą od pierwszych minut rzucić się rywalom do gardeł. - Taktyka nie odegra tu wielkiej roli, atak w pierwszym kwadransie meczu będzie kluczowy - stwierdził Bodo Illgner, bramkarz Realu w latach 1996-2001.

- Od pierwszego gwizdka Real musi rzucić się do ataku i grać z dużą intensywnością. Jeśli piłkarze zdołają tego dokonać, kibice odpowiedzą dopingiem i będziemy świadkami fantastycznej atmosfery. W przeszłości wielokrotnie miało to olbrzymie znaczenie w wyjątkowych dla Realu momentach na Estadio Santiago Bernabeu - tłumaczy na łamach dziennika "Marca" niemiecki golkiper.

Illgner nie ukrywa, że odwrócenie losów rywalizacji będzie rzeczą niezwykle trudną, ale podkreśla jednocześnie, że „Los Blancos” stać na remontadę. - Nie ma rzeczy niemożliwych, zwłaszcza dla Realu Madryt - podsumował.

Początek meczu Real - Borussia już we wtorek, 30 kwietnia, o godz. 20.45. Relacja tekstowa na żywo w Gwizdek24.pl - także na urządzeniach mobilnych.