Eto'o wykopał "Murasia"

2009-12-10 8:00

Niespodzianki niestety nie było. Rafał Murawski (28 l.) i jego Rubin Kazań pożegnali się z Ligą Mistrzów. Wszelkich nadziei pozbawił ich piąty w rankingu najlepszych piłkarzy świata - słynny Kameruńczyk Samuel Eto'o (28 l.).

Przed ostatnią kolejką i Inter, i Rubin miały po 6 punktów. Jednak żeby awansować do kolejnej fazy Champions League, piłkarze mistrza Rosji musieli zwyciężyć na San Siro. W środku pola nieźle radził sobie Rafał Murawski, który nie przebierał w środkach, powstrzymując świetnie wyszkolonych technicznie zawodników Jose Mourinho. W jednej z interwencji nieco jednak przesadził, dlatego zasłużenie zobaczył żółtą kartkę. Miał również niezłą okazję do strzelenia gola. Dostał znakomitą piłkę z prawego skrzydła, ale zamiast od razu strzelać z linii pola karnego, postanowił przyjąć piłkę. To był błąd, bo obrońcy Interu błyskawicznie dopadli do niego i zablokowali.

Co nie udało się Murawskiemu, z zimną krwią wykonał Eto'o. Po jego golu jasne stało się, że to raczej Inter awansuje do kolejnej rundy. W 64. minucie bramkę na 2:0 dołożył Mario Balotelli i goście musieli pogodzić się z tym, że zagrają tylko w Lidze Europejskiej. Razem z Rubinem trafi tam rumuńska Unirea, która przegrywając 1:3 ze Stuttgartem spadła z 2. miejsca w grupie G.

90 minut w Arsenalu rozegrał Łukasz Fabiański. Pewni gry w kolejnej fazie "Kanonierzy" przegrali z Olympiakosem 0:1.