Bayern Monachium

Autor: East News Bayern Monachium

Bayern Monachium rozbił AS Roma 7:1! Gol Roberta Lewandowskiego

2014-10-22 1:00

AS Roma - Bayern Monachium - ten mecz na stałe zapadnie w pamięć kibicom. Mistrzowie Niemiec pokazali futbol z innej planety, wygrywając na wyjeździe aż 7:1! Na listę strzelców wpisał się między innymi Robert Lewandowski, dla którego było to premierowe trafienie w meczach przeciwko włoskim klubom.

To był niesamowity mecz. Od początku zaznaczyła się przewaga Bayernu Monachium. Wyglądało to tak, jakby profesjonaliści grali z amatorami. Skończyło się wynikiem 7:1, który przypomina spotkanie z mistrzostw świata 2014 (półfinał Niemcy - Brazylia 7:1). Goście do przerwy prowadzili 5:0. Są więc pierwszym zespołem w historii Ligi Mistrzów, który już w pierwszej połowie prowadził w takim stosunku.

Liga Mistrzów: Mistrzowie będą mieli łatwiej?

Dla monachijczyków to największe wyjazdowe zwycięstwo w historii. Do tej pory rekordowym wynikiem było 5:0. Dobrze zagrał Robert Lewandowski, który strzelił pięknego gola głową. W drugiej połowie został zmieniony przez Francka Ribery'ego.

AS Roma - FC Bayern 1:7
Gervinho 66 - Arjen Robben 8, 30, Mario Götze 23, Robert Lewandowski 25, Thomas Müller 36 (k), Franck Ribéry 78, Xherdan Shaqiri 80
Roma: Morgan De Sanctis - Vassílios Torossídis, Konstantínos Manolás, Mapou Yanga-Mbiwa, Ashley Cole (46. Iossíf Cholévas) - Miralem Pjanić (79. Adem Ljajić), Daniele De Rossi, Radja Nainggolan - Juan Iturbe, Francesco Totti (46. Alessandro Florenzi), Gervinho.
Bayern: Manuel Neuer - Mehdi Benatia, Jérôme Boateng, David Alaba - Arjen Robben, Philipp Lahm, Xabi Alonso, Mario Götze (79. Xherdan Shaqiri), Juan Bernat - Thomas Müller (60. Rafinha), Robert Lewandowski (68. Franck Ribéry).

AS Roma - FC Bayern 1:7 (0:5)
Gervinho 66 - Robben 8, 30, Goetze 23, Lewandowski 25, Mueller 36 (k), Ribery 78, Shaqiri 80

Roma: Morgan De Sanctis - Vassílios Torossidis, Konstantinos Manolas, Mapou Yanga-Mbiwa, Ashley Cole (46. Iossíf Cholevas) - Miralem Pjanić (79. Adem Ljajić), Daniele De Rossi, Radja Nainggolan - Juan Iturbe, Francesco Totti (46. Alessandro Florenzi), Gervinho

Bayern: Manuel Neuer - Mehdi Benatia, Jerome Boateng, David Alaba - Arjen Robben, Philipp Lahm, Xabi Alonso, Mario Goetze (79. Xherdan Shaqiri), Juan Bernat - Thomas Mueller (60. Rafinha), Robert Lewandowski (68. Franck Ribery)

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail