Bayer Leverkusen, Stefan Kiessling

Autor: East News Bayer Leverkusen

Bayer lepszy od Benfiki! Pewne zwycięstwo Aptekarzy

2014-10-02 0:43

Bayer Leverkusen odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów. W środę Niemcy okazali się lepsi od Benfiki Lizbona, wygrywając 3:1. W spotkaniu tym zabrakło Sebastiana Boenischa, któremu na występ nie pozwoliła kontuzja.

"Aptekarze" objęli prowadzenie w 25. minucie, kiedy to do siatki rywali trafił Stefan Kiessling. Niecałe 10 minut później kolejnego gola dołożył Koreańczyk Heung-min Son. W drugiej połowie obie ekipy strzeliły jeszcze po jednym golu. Najpierw kontaktową bramkę zdobyli goście, za sprawą trafienia Eduardo Salvio. Wynik meczu ustalił natomiast Hakan Calhanoglu.

BATE ograło Bilbao, wspaniała końcówka FC Porto w Doniecku

To było pierwsze zwycięstwo Bayeru Leverkusen w tej edycji Ligi Mistrzów. W poprzednim meczu Niemcy niespodziewanie ulegli AS Monaco.

W drugim spotkaniu tej grupy Zenit Sankt Petersburg bezbramkowo zremisował z AS Monaco. Rosjanie z dorobkiem czterech punktów są liderami tabeli.

Bayer Leverkusen - Benfica Lizbona 3:1 (2:0)
Kiessling 25, Heung-min 34, Calhanoglu 64 (k) - Salvio 61

Bayer: Bernd Leno - Roberto Hilbert, Omer Toprak, Emir Spahić, Wendell - Stefan Reinartz, Karim Bellarabi (70, Levin Oztunalı), Hakan Calhanoglu, Lars Bender (82. Giulio Donati), Son Heung-min - Stefan Kiessling (76. Josip Drmić)

Benfica: Julio César - Andre Almeida, Luisao, Jardel, Eliseu - Eduardo Salvio, Bryan Cristante (46. Maxi Pereira), Talisca (46. Lima), Enzo Perez (77. Andreas Samaris), Nicolss Gaitan - Derley

Żółte kartki: Hilbert - Gaitan, Perez, Luisao, Salvio, Samaris