Joao Moutinho, AS Monaco

AS Monaco skromnie pokonało Bayer Leverkusen [WIDEO]

2014-09-17 1:20

Choć AS Monaco słabo spisuje się w Ligue 1, na inaugurację rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów wygrało z Bayerem Leverkusen 1:0. Wystarczył do tego jedyny celny strzał w całym meczu autorstwa Joao Moutinho. Francuzi mieli w tym spotkaniu sporo szczęścia, bo to ich rywale byli stroną dominującą.

AS Monaco nie było faworytem z kilku powodów. Po pierwsze słabo prezentuje się w lidze, po drugie na trybunach trwa konflikt kibiców z działaczami, a po trzecie z klubu odeszło kilku ważnych piłkarzy. Mimo przeciwności losu, zespół z Księstwa Monaco zdołał pokonać rywala i zainkasować pierwsze trzy punkty w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Falstart Benfiki Lizbona. Szybka czerwona kartka [WIDEO]

Pierwsza połowa tego jednak nie zapowiadała. To goście byli stroną przeważającą i tworzyli sobie sytuacje podbramkowe. Monaco starało się dyktować tempo gry, ale nie potrafiło zamienić tego na szanse strzeleckie. Bayer z kolei miał okazję zdobyć bramkę szczególnie w końcówce pierwszej połowy, ale za każdym razem brakowało skuteczności.

Druga odsłona gry, podobnie jak pierwsza, delikatnie mówiąc nie porywała. Mecz był senny, momentami wręcz nudny, ale nadal goście byli aktywniejsi w dążeniu do zdobycia gola. Ostatecznie im się to nie udało, ale do bramki trafili za to zawodnicy Monaco. W 61. minucie Joao Moutinho oddał pierwszy w tym meczu celny strzał na bramkę, piłka odbiła się jeszcze od jednego z niemieckich zawodników i wpadła do siatki zupełnie myląc Bernda Leno.

AS Monaco - Bayer Leverkusen 1:0 (0:0)