Rapid - Legia, wynik 0:1. Złota głowa Radovicia

2011-10-21 10:00

Po pierwszej połowie zasługiwał na naganę, bo nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji, ale we wspaniały sposób odkupił winy w 73. minucie. Znakomity Miroslav Radović (27 l.) strzelił gola, który dał Legii Warszawa zwycięstwo z Rapidem (1: 0) na arcytrudnym terenie w Bukareszcie.

- W tym sezonie miewamy wahania formy w trakcie spotkań. To jeden z naszych podstawowych mankamentów - zauważył przed tym meczem obrońca Legii Michał Żewłakow (35 l.).

Jego słowa potwierdziły się w spotkaniu z Rapidem. Po kapitalnej w wykonaniu stołecznych pierwszej połowie, w drugiej części gry polski zespół musiał zaciekle bronić dostępu do własnej bramki.

Rumuni nabrali bowiem wiatru w żagle i kilkakrotnie byli o krok od pokonania Duszana Kuciaka. Obrońcom Legii należą się jednak pochwały, bo mimo huraganowych ataków rywali, nie stracili zimnej krwi i obronili się przed utratą gola.

Kiedy zanosiło się na to, że mecz zakończy się satysfakcjonującym Legię bezbramkowym remisem, po raz kolejny błysnął Radović. Po superdokładnym dośrodkowaniu Macieja Rybusa Serb popisał się znakomitym strzałem głową. Jak się później okazało, była to złota "główka" dająca Legii cenne wyjazdowe zwycięstwo.

Na półmetku rozgrywek w grupie C Ligi Europejskiej legioniści mają na koncie 6 punktów i bardzo duże szanse na awans do fazy pucharowej.