Jakub Rzeźniczak: Mam z Kazachami rachunek do wyrównania

Autor: Tomasz Radzik Jakub Rzeźniczak: Mam z Kazachami rachunek do wyrównania

Legia Warszawa o krok od fazy grupowej Ligi Europejskiej. 1:0 z FK Aktobe [WIDEO]

2014-08-22 10:25

Legia Warszawa pokonała FK Aktobe pokonała 1:0 w pierwszym meczu 4. rundy eliminacji Ligi Europy. Spotkanie w Kazachstanie stało na niezbyt wysokim poziomie, ale dla mistrza Polski najcenniejsze jest skromne zwycięstwo. Na listę strzelców wpisał się Ondrej Duda. Rewanż za tydzień.

Przed meczem więcej niż o sile rywali legionistów, mówiło się o warunkach pogodowych. W Kazachstanie temperatura grubo przekraczała 30 stopni i trudno było się dziwić, gdy pierwsza połowa spotkania nie przyniosła emocji. Legia była aktywniejsza, miała kilka sytuacji bramkowych, ale żadnej z nich nie potrafiła wykorzystać.

Były trener Legii Warszawa poprowadzi Lecha Poznań!

Po przerwie praktycznie przez całe kolejne 45 minut gra obu zespołów wyglądała podobnie. Legia okazyjnie atakowała, a Aktobe chaotycznie rozgrywało piłkę, choć parę uderzeń na bramkę Dusana Kuciaka udało się gospodarzom oddać. Na szczęście dla mistrza Polski, na początku drugiej odsłony gry Ondrej Duda w sytuacji sam na sam pokonał Andreię Sidelnikova i to wystarczyło, by z Kazachstanu wrócić z wygraną.

FK Aktobe - Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Bramka: Duda 48

Aktobe: Andriej Sidielnikow - Dmitrij Miroszniczenko (33. Taras Carikajew), Aleksiej Mułdarow, Robert Arzumanjan, Anderson Mineiro - Danilo Neco, Aschat Tagybiergien, Walerij Korobkin, Marcos Pizzelli, Marat Chajrullin (66. Abat Ajmbietow) - Ołeksij Antonow (56. Igor Zieńkowicz).

Legia: Dusan Kuciak - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Dossa Junior, Tomasz Brzyski - Michał Żyro, Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Ondrej Duda, Michał Kucharczyk - Miroslav Radović

Żółte kartki: Korobkin

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail