Dariusz Formella, Lech Poznań

Autor: Przemysław Szyszka Dariusz Formella, Lech Poznań

Zawisza - Lech. Formella po maturze ograł Zawiszę

2014-05-07 4:30

Kilka godzin przed starciem z Zawiszą Bydgoszcz Dariusz Formella, podobnie jak inni 18-latkowie w Polsce, przystąpił do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Później Lech wygrałw Bydgosczy 2:1.

- Tematy dotyczyły "Wesela" Wyspiańskiego i "Potopu" Sienkiewicza. Wybrałem drugą książkę, bo pierwszej w ogóle nie zrozumiałem - przyznał napastnik "Kolejorza" po wygranym 2:1 meczu.

Jan Tomaszewski o powołaniu Thiago Cionka: Dlaczego Adam go powołał?

Spotkanie miało być dla Lecha spacerkiem, ale zmęczeni 120 minutami walki o Puchar Polski piłkarze z Bydgoszczy sprawili poznaniakom problemy, choć nerwowa końcówka to głównie sprawka arbitra. Paweł Raczkowski podyktował w 84. minucie kontrowersyjnego karnego i wyrzucił z boiska Huberta Wołąkiewicza. "Jedenastkę" wykorzystał Vahan Geworgian, ale Lech dowiózł do końca prowadzenie, które dały mu gole Kaspera Hamalainena i Tomasza Kędziory.