Bernardo Vasconcelos Zawisza Bydgoszcz - Lech Poznań

Autor: archiwum se.pl

Zawisza - Cracovia. Bydgoszcz doczekała się zwycięstwa po 19 latach

2013-09-14 19:39

Zawisza Bydgoszcz czekał na zwycięstwo w Ekstraklasie 19 lat. W końcu się udało. W 7. kolejce Ekstraklasy bydgoszczanie pokonali u siebie Cracovię Kraków 2:0, a ozdoba spotkania było trafienie Sebastiana Ziajki.

Pierwsza połowa należała do gości. Podopieczni Wojciecha Stawowego nie potrafili jednak udokumentować przewagi zdobyciem bramki. Po zmianie stron do roboty wzięli się gospodarze i w 60. minucie wyszli na prowadzenie. Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Michał Masłowski. Krzysztof Pilarz odbił piłkę przed siebie, gdzie stał Bernardo Vasconcelos. Portugalczyk nie zmarnował okazji.

Osiem minut później było już 2:0. Po rzucie rożnym obrońcy Cracovii wybili piłkę przed pole karne, a ta trafiła do Ziajki, który nie zastanawiając się ani chwili, hukął z powietrza. Pilarz nawet nie drgął.

Dzięki wygranej Zawisza opuścił ostatnie miejsce w tabeli i ma sześć punktów. Oczko mniej ma na koncie Cracovia.

Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 2:0 (0:0)
Bramka: Bernardo Vasconcelos 60, Sebastian Ziajka 68
Żółte kartki: Piotr Petasz, Andre Pereira, Kamil Drygas, Bernardo Vasconcelos, Michał Masłowsk - Sebastian Steblecki.
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 5 000.
Zawisza Bydgoszcz: Wojciech Kaczmarek - Igor Lewczuk, Andre Pereira, Piotr Petasz (62. Luis Carlos), Łukasz Skrzyński - Herold Goulon (90. Sebastian Dudek), Michał Masłowski, Jakub Wójcicki, Sebastian Ziajka, Kamil Drygas - Bernardo Vasconcelos (90. Hermes).
Cracovia Kraków: Krzysztof Pilarz - Paweł Jaroszyński (46. Damian Dąbrowski), Milos Kosanovic, Adam Marciniak, Mateusz Żytko - Sławomir Szeliga, Łukasz Zejdler (67. Bartłomiej Dudzic), Marcin Budziński, Vladimir Boljevic (67. Saidi Ntibazonkiza), Sebastian Steblecki - Dawid Nowak.