Mateusz Zachara

Autor: CYFRA SPORT Mateusz Zachara zdobył gola w meczu Górnika z Wisłą

Wisła - Górnik. "Biała Gwizda" potknęła się w Krakowie. Danch katem Wisły

2014-05-24 16:48

Dwie bramki Adama Dancha zapewniły Górnikowi zwycięstwo 3:2 w meczu z Wisłą Kraków. "Biała Gwiazda" długo dyktowała warunki na boisku, ale ostateczne słowo należło do gości z Zabrza, którzy dzięki tej wygranej wskoczyli na 4. miejsce w tabeli Ekstrklasy.

Mimo upału mecz w Krakowie w pierwszej połowie toczył się w dobry tempie, a już po 10 minutach było 1:1. Ładnym wolejem popisał się Mateusz Zachara, a wyrównał Semir Stilić. Potem zarysowała się przewaga Wisły. W jednej z akcji Piotr Brożek zagrywał do Pawła Brożka, ale napastnik trafił w słupek. Aktywny był też Wilde-Donald Guerrier - najpierw dał dwa razy złapać się na spalonym, a następnie wpakował piłkę do siatki po tym jak odbiło się od niego podanie Stilicia.

DZIŚ FINAŁ LM. ZOBACZ PIĘKNE PARTNERKI PIŁKARZY REALU I ATLETICO

Do przerwy Wisła prowadziła jednym golem, ale mogła wyżej gdyby w bramce Górnika nie spisywał się rewelacyjnie Steinbors. Druga połowa długo wyglądała tak jak pierwsza, choć zwiastunem złego były kontuzje Michała Chrapka i Pawła Brożka, którzy musieli obuścić boisko. Prawdziwy szok kibice w Krakowie przeżyli jednak dopiero w ostatnich 30 minutach.

KTO FAWORYTEM FINAŁU LIGI MISTRZÓW? ZOBACZ CO SĄDZI ROBERT LEWANDOWSKI

Dwukrotnie Michała Miśkiewicza pokonał Adam Danch i niespodziewana wygrana Górnika stała się faktem. Wisła zostaje więc z 27 punktami i spada na piąte miejsce, na czwartym melduje się Górnik, którzy dzięki tej wygranej ma 28 "oczek".

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 2:3 (2:1)
Bramki: Stilić 10, Guerrier 43 - Zachara 3, Danch 67, 86

Wisła: Michał Miśkiewicz - Michał Czekaj, Piotr Brożek, Dariusz Dudka, Łukasz Burliga - Ostoja Stjepanović, Michał Chrapek (57. Michał Nalepa), Emmanuel Sarki (75. Michał Szewczyk), Semir Stilić, Wilde-Donald Guerrier - Paweł Brożek (53. Łukasz Garguła)

Górnik: Pavel Steinbors - Rafał Kosznik, Seweryn Gancarczyk (77. Oleksandr Szeweluchin), Adam Danch, Paweł Olkowski - Radosław Sobolewski, Szymon Drewniak, Maciej Małkowski, Bartosz Iwan (59. Rafał Kurzawa), Przemysłw Oziębała (54. Łukasz Madej) - Mateusz Zachara

Żółte kartki: Drewniak