Podbeskidzie - Pogoń, WYNIK 2:3. Wspaniały zryw Portowców w końcówce

2014-07-18 22:00

Podbeskidzie Bielsko-Biała, które w poprzednim sezonie do samego końca walczyło o utrzymanie w Ekstraklasie, w pierwszym meczu nowego sezonu zbyło o krok od odniesienia zwycięstwa nad Pogonią Szczecin. Trzy punkty zgarnęli jednak goście dzięki zabójczej końcówce!

Mecz dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili od 9. minuty po trafieniu Bartłomieja Koniecznego. Do przerwy było jednak 1:1, dzięki bramce Łukasza Zwolińskiego. Kiedy Marek Sokołowski pokonał Radosława Janukiewicza, bliżej zdobycia trzech punktów znów byli gospodarze. Pogoń stać jednak było na piorunującą końcówkę i mecz zakończył się zwycięstwem Portowców 3:2.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 2:3 (1:1)
Bartłomiej Konieczny 9, Marek Sokołowski 53 - Łukasz Zwoliński 29, Maciej Dąbrowski 87, Adam Frączczak 93

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Richard Zajac - Frank Adu Kwame, Dariusz Pietrasiak, Bartłomiej Konieczny, Tomasz Górkiewicz, Damian Chmiel (73' Piotr Malinowski), Maciej Iwański, Anton Sloboda, Wojciech Trochim (46' Sylwester Patejuk), Marek Sokołowski, Robert Demjan (84' Artur Lenartowski)

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Mateusz Lewandowski (66' Jakub Bąk), Wojciech Golla, Hernani, Sebastian Rudol, Mateusz Matras, Rafał Murawski (73' Maciej Dąbrowski), Takuya Murayama, Dominik Kun (64' Patryk Małecki), Adam Frączczak, Łukasz Zwoliński

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)