Marcin Robak Pogoń Szczecin

Autor: archiwum se.pl Marcin Robak Pogoń Szczecin

Korona - Pogoń. Niezastąpiony Marcin Robak zagrał dla mamy

2014-03-28 23:49

W drugim meczu 28. kolejki Ekstraklasy Korona Kielce prowadziła z Pogonią Szczecin już 2:0, ale wtedy piąty bieg włączył niezastąpiony Marcin Robak i uratował gościom remis. Robak zagrał w cieniu rodzinnej tragedii. Napastnik kilka godzin przed meczem dowiedział się, że zmarła jego mama.

Pogoń w przypadku zwycięstwa skorzystałaby na wpadce Ruchu Chorzów, który przegrał niespodziewanie u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:1 i awansowałaby na 4. miejsce w tabeli. Z kolei Korona potrzebowała kompletu punktów, aby włączyć się do walki o czołową ósemkę ligi przed podziałem na grupy mistrzowską i spadkową.

Jakub Błaszczykowski: Muszę być cierpliwy

Bliżej spełnienia celu byli gospodarze, którzy po 37 minutach prowadzili już 2:0. W 19. minucie Michał Janota podał do Siergieja Chiżniczenki, który po raz pierwszy pokonał Radosława Janukiewicza. W 37. minucie bramkarz Pogoni musiał wyciągać piłkę z siatki po trafieniu Przemysława Trytki.

Przerwa bardzo dobrze podziałała na przyjezdnych, a w szczególności na Marcina Robaka. który trafił najpierw w 61. minucie, by pięć minut przed końcem wykorzystać rzut karny po faulu Piotra Malarczyka na Filipie Kozłowskim.

Dla Robaka były to trafienia numer 17 i 18 w obecnym sezonie. Reprezentant Polski przewodzi w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców, z trzema trafieniami przewagi nad snajperem Śląska Wrocław Marco Paixao.

Pogoń Szczecin 2:2 (2:0)
Chiżniczenko 19, Trytko 37 - Robak 61, 85 (karny)

Korona: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Piotr Malarczyk, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak - Michał Janota (67. Daniel Gołębiewski), Vanja Markovic, Kyryło Petrow, Paweł Sobolewski - Przemysław Trytko (55. Maciej Korzym), Siergiej Chiżniczenko (86. Pavol Stano).

Pogoń: Radosław Janukiewicz - Sebastian Rudol, Maciej Dąbrowski, Hernani , Adam Frączczak - Jakub Bąk (46. Dominik Kun), Maksymilian Rogalski (76. Filip Kozłowski, 89. Pavle Popara), Rafał Murawski, Takafumi Akahoshi, Takuya Murayama - Marcin Robak.