Korona Kielce - Piast Gliwice 1:0. Drugie zwycięstwo złocisto-krwistych

2014-09-26 22:26

W meczu inaugurującym 10. kolejkę Ekstraklasy Korona Kielce pokonała u siebie Piast Gliwice 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył wprowadzony w drugiej połowie Przemysław Trytko. Dla Korony było to dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie. W pierwszej połowie lepiej prezentowali się piłkarze Korony. Gospodarze byli stroną przeważającą, a główne zagrożenie pod bramką rywali stwarzali sobie po stałych fragmentach gry. Żadnego z nich nie udało się jednak zamienić na gola i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Śląsk - Korona 1:0. Tadeusz Pawłowski górą w wojnie wrocławskich legend!

W drugiej odsłonie spotkania gra się zaostrzyła. W tej fizycznej walce lepsi okazali się piłkarze Piasta, którzy osiągneli przewagę i zmusili gospodarzy do obrony całą drużyną. Na słabszą postawę swoich podopiecznych szybko zaregował Ryszard Tarasiewicz, wpuszczając na boisko Przemysława Trytkę. Ten swojej szansy nie zmarnował i w 77. minucie wyprowadził złocisto-krwistych na prowadzenie. Goście z Gliwic nie zdołali odpowiedzieć na to trafienie i do domu wracają z niczym.

Piątkowe zwycięstwo Korony nie polepszyło jej sytuacji w ligowej tabeli. Z siedmioma punktami na koncie wciąż zajmuje przedostatnie miejsce. W nieco lepszym położeniu są piłkarze Piasta, którzy zgromadzili o pięć "oczek" więcej i znajdują się na 12. pozycji.

Korona Kielce - Piast Gliwice 1:0 (0:0)