Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów

Autor: CYFRASPORT

Górnik Zabrze wygrał Wielkie Debry Śląska! 2:1 z Ruchem Chorzów

2014-10-05 10:23

Ruch Chorzów - Górnik Zabrze 1:2. Wielkie Derby Górnego Śląska zawiodły. Po zamieszaniu przedmeczowym i odkrytych ładunkach wybuchowch na stadionie przy ulicy Cichej, na murawie zabrakło spodziewanych emocji. W klinczu w środku pola więcej sprytu wykazali goście, którzy po bramce Łukasza Madeja w samej końcówce wywieźli z gorącego terenu trzy punkty i zasiedli na fotelu lidera Ekstraklasy.

Chaos przedmeczowy i plaża na murawie. To chyba najlepsze określenie jesiennych Wielkich Derbów Górnego Śląska. Przed starciem w Chorzowie policja odkryła ładunki wybuchowe pod sektorem gości, ci ostatecznie nie pojawili się na stadionie i w pierwszych minutach goście wydawali się mocno zagubieni.

Bomba na stadionie Ruchu Chorzów? Skandal przed WDŚ!

Wykorzystał to Ruch. Po strzałach Marka Zieńczuka i Filipa Starzyńskiego efektownymi interwencjami popisywał się jednak Pavel Steinbors. W 18 minucie bramkarz zabrzan był jednak bezradny. Piłka spadła na nogę Grzegorza Kuświka, a ten na raty - po dobitce - wyprowadził "Niebieskich" na prowadzenie.

Górnik długo łapał odpowiedni rytm gry. Pierwszy przebudził się Łukasz Madej. Skrzydłowy Górnika kilka razy zerwał się na lewym skrzydle, a w 30. minucie dośrodkował idealnie na głowę Wojciecha Łuczaka i ten nie miał najmniejszego problemu z pokonaniem Krzysztofa Kamińskiego.

W drugiej odsłonie zabrzanie przycisnęli. Ruch głęboko cofnął się pod swoje pole karne i sprawiał wrażenie niewzruszonego ciągłym wypychaniem rywali daleko od bramki Krzyszofa Kamińskiego.

O wyniku zadecydował przypadek. Rzut rożny, z narożnika dośrodkował Rafał Kosznik, Łukasz Madej wyprzedził stoperów gospodarzy i po błędzie Kamińskiego, dał zabrzanom upragnione trzy punkty.

Dzięki temu zabrzanie przynajmniej do jutra pozostaną liderami Ekstraklasy. Ruch natomiast jest w coraz trudniejszej sytuacji i zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Ruch Chorzów - Górnik Zabrze 1:1
Kuświk 18 - Łuczak 30

Ruch: Krzysztof Kamiński - Martin Konczkowski, Marcin Malinowski, Marcin Kuś,  Daniel Dziwniel - Jakub Kowalski (77. Wołodymyr Tanczyk), Łukasz Surma, Bartłomiej Babiarz, Filip Starzyński, Marek Zieńczuk - Grzegorz Kuświk (84. Eduards Višņakovs)

Górnik: Pāvels Šteinbors - Dominik Sadzawicki, Ołeksandr Szeweluchin, Seweryn Gancarczyk - Roman Gergel, Adam Danch,. Radosław Sobolewski, Łukasz Madej (90. Dzikamai Gwaze), Wojciech Łuczak (85. Róbert Jež), Rafał Kosznik - Mateusz Zachara (63. Dawid Plizga)

Zółte kartki: Kuś, Babiarz - Sobolewski