Górnik - Śląsk. Wynik: 3:1. Zapis relacji na żywo w internecie

2011-05-20 21:34

Górnik Zabrze blisko gry w europejskich pucharach! "Górnicy" pokonali na własnym stadionie wicelidera - zespół Śląska Wrocław 3:1 i nadal liczą się w walce o czołowe lokaty. Mecz ustawiły dwie bramki samobójcze przyjezdnych: Tadeusza Sochy (23 l.) i Mariusza Pawelca (25 l.).

21:57

Górnik Zabrze pokonuje u siebie drużynę Śląska Wrocław 3:1.

21:56

90+1 min. Arbiter kończy mecz.

21:53

90+2 min. Żółta kartka dla Gabriela Nowaka za faul na Sobocie.

21:52

90+1 min. Sędzia dolicza 4 minuty.

21:51

90 min. Zmiana w Górniku: Michał Bemben schodzi - Tomasz Zahorski wchodzi.

21:48

87 min. Kelemen dwukrotnie "górą" w pojedynku w polu karnym z Sikorskim.

21:47

85 min. Gancarczyk był o krok od przelobowania Stachowiaka! Bramkarz z trudem przerzucił piłkę nad poprzeczką.

21:43

82 min. Zmiana w Górniku: Gabriel Nowak w miejsce Aleksandra Kwieka.

21:43

81 min. Wrzutka Szewczuka wyłapana przez Stachowiaka.

21:40

78 min. Diaz sprzed pola karnego trafia w spojenie słupka z poprzeczką!

21:39

77 min. Mariusz Przybylski wchodzi w Górniku za Grzegorza Bonina.

21:38

76 min. Nieudana akcja Śląska. Michał Bemben przechytrzony przez Piotra Ćwielonga i wysiłki wrocławian spełzły na niczym.

21:35

73 min. Górnik idzie za ciosem! Sprytną piłkę w środek "szesnastki" wyłapał Kelemen.

21:33

72 min. Trzecia zmiana w Śląsku: Christian Diaz wchodzi za Mariusza Pawelca (który opuścił murawę z kontuzją pachwiny lub przywodziciela).

21:32

69 min. GOL! 3:1! Aleksander Kwiek podał prostopadle w pole karne do Roberta Jeża, a ten delikatnie odegrał do Grzegorza Bonina, który z całych sił wpakował futbolówkę pod poprzeczkę.

21:28

66 min. Piotr Celeban w ostatniej chwili wybił piłkę Sikorskiemu w polu karnym drużyny z Wrocławia.

21:26

65 min. Zmiana w Śląsku: Waldemar Sobota za Amira Spahicia.

21:24

62 min. Gancarczyk strzela i piłkę na "róg" wybija Stachowiak!

21:23

61 min. Kolejna szansa Sikorskiego - wrocławian od utraty bramki ratuje efektowna parada Kelemena!

21:22

60 min. Robert Jeż idealnie przerzucił piłkę głową nad obrońcami w "szesnastce" do Daniela Sikorskiego, a ten w doskonałej sytuacji uderzył z woleja i przestrzelił!

21:21

59 min. Śląsk "zamyka" zabrzan w rejonach ich pola karnego.

21:20

58 min. Spóźniony atak Adama Dancha w powietrzu na Tomaszu Szewczku. Żółta kartka dla piłkarza Górnika.

21:18

56 min. Żółta kartka dla Dariusza Sztylki za przerwanie akcji Górnika.

21:16

54 min. Wolny dla Śląska. Przy piłce Sebastian Mila... Bardzo niecelnie - kilka dobrych metrów nad bramką.

21:13

52 min. Adam Banaś nie dał rady przebić się przez obronę Śląska. Zatrzymał go Spahić.

21:12

50 min. Ostra gra obu ekip w środku pola.

21:10

48 min. Rzut rożny dla Śląska. Po wrzutce Mili w zamieszaniu radzą sobie gospodarze.

21:07

46 min. Zaczęli "górnicy".

21:06

Drużyny wracają na boisko.

20:50

Czas na przerwę.

20:50

45+2 min. Miękka wrzutka Mili ląduje w rękach Stachowiaka, a sędzia kończy tę część gry.

20:50

45+1 min. Gancarczyk powstrzymany faulem. Ostatni rzut wolny dla wrocławian w pierwszej połowie spotkania.

20:47

43 min. Sprytne rozegranie stałego fragmentu gry, ale kolega Mili nie dogonił piłki przed linią końcową.

20:46

42 min. Będzie rzut wolny dla Śląska.

20:43

39 min. GOL! 2:1! Elsner w ciągu sekundy podjął decyzję o strzale - piłka wpadła idealnie w lewe "okienko" bramki Stachowiaka! Piękny gol!

20:41

38 min. Mila z wolnego nie trafił czysto piłki - uderzył bardzo niecelnie...

20:39

36 min. Na spalonym Daniel Sikorski. Górnik "w gazie".

20:36

33 min. Sikorski naciskany przez obrońców z rogu pola karnego uderza wprost w ręce Kelemena.

20:36

32 min. Magiera strzela bardzo mocno w kierunku "okienka", ale zabrakło trochę dokładności.

20:35

31 min. Grzegorz Bonin podcięty przez Sztylkę przed polem karnym Śląska.

20:33

30 min. Rzut wolny dla wrocławian. Mila po ziemi, a jego strzał wybił... kolega z drużyny!

20:32

28 min. Następny rzut rożny dla Śląska. Wrzutka Mili, ale "górnicy" oddalają zagrożenie.

20:31

27 min. Powodem zmiany w Śląsku była kontuzja mięśnia czworogłowego Łukasiewicza.

20:30

26 min. Zmiana w Śląsku: Dariusz Sztylka wszedł za Antoniego Łukasiewicza.

20:28

25 min. Rzut rożny dla Górnika - dośrodkowanie zbyt mocne i piłka z boku dla gości.

20:27

23 min. "Górnicy" uwierzyli w siebie. Żółta kartka dla Marka Gancarczyka za ostre wejście w walce o piłkę z Gasparikiem.

20:25

20 min. GOL! 2:0! Właściwie druga porządna akcja Górnika i druga bramka! Kelemen wypuścił piłkę po dośrodkowaniu, tam powalczył o nią Daniel Sikorski, a futbolówka odbiła się jeszcze od nogi Mariusza Pawelca i wpadła do siatki.

20:22

19 min. Mila z "rogu" i po próbie strzału głową Szewczuka pierwszy przy piłce znalazł się Stachowiak.

20:21

17 min. Śląsk zdecydowanie lepiej gra w piłkę, ale brakuje szczęścia i dokładności.

20:19

16 min. Po "bombie" Tomasza Szewczuka piłka wybita z linii bramkowej! Zawodnik Śląska strzelał głową.

20:18

15 min. Naciskani przez Sebastiana Milę Bemben i Stachowiak wybijają piłkę na rzut rożny.

20:16

13 min. Adam Marciniak uderza mocno, choć obok prawego słupka bramki Kelemena.

20:15

12 min. Górnik "czai" się na własnej połowie na kolejne kontrataki.

20:12

8 min. GOL! 1:0! Rzut wolny dla Górnika - futbolówka wędruje na głowę Tadeusza Sochy, który trafia w... okienko własnej bramki!

20:11

7 min. Ćwielong chciał zaskoczyć uderzeniem z daleka - piłka przeleciała nad bramką.

20:09

5 min. Sebastian Mila ponownie z wolnego - Tomasz Szewczuk strzela "szczupakiem", jednak Stachowiak znowu na posterunku.

20:07

4 min. Z rzutu wolnego dośrodkowuje Mila, ale Stachowiak pewnie łapie piłkę.

20:06

2 min. W natarciu wrocławianie.

20:03

1 min. Rozpoczynają piłkarze Śląska.