Prejuce Nakoulma, Górnik Zabrze

Autor: archiwum se.pl

Górnik - Ruch Chorzów 2:0. Fatalna passa przełamana

2014-05-04 22:04

Górnik Zabrze pokonał u siebie Ruch Chorzów 2:0 w niedzielnym meczu 32. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Tym samym Prejuce Nakoulma i spółka przełamali fatalną passę 12 meczów bez zwycięstwa.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 5. minucie, kiedy to właśnie Prejuce Nakoulma wykorzystał dobre dogranie Pawła Olkowskiego i strzałem z bliskiej odłegości pokonał bramkarza rywali.

Nie minęło 10 minut, a Górnik Zabrze zdobył kolejną bramkę. Tym razem trafienie zaliczył Dzikamai Gwaze.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Górnik mógł cieszyć się, z pierwszego od 12 meczów, zwycięstwa.

Górnik - Ruch Chorzów 2:0
Bramki: Nakoulma (5. min.), Gwaze (12. min.)

Górnik: Pavels Steinbors, Paweł Olkowski, Radosław Sobolewski, Adam Danch, Rafał Kosznik, Szymon Drewniak, Prejuce Nakoulma, Dzikamai Gwaze (39′ Antoni Łukasiewicz), Bartosz Iwan, Przemysław Oziębała (81′ Tomas Majtan), Mateusz Zachara (73′ Maciej Małkowski)

Ruch: Michał Buchalik, Marek Szyndrowski, Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel, Łukasz Surma, Bartłomiej Babiarz (78′ Maciej Jankowski), Jakub Kowalski (79′ Kamil Włodyka), Filip Starzyński, Marek Zieńczuk, Grzegorz Kuświk