Rudniew rozstrzelał Bełchatów. Lech - GKS 3:0. Zapis relacji NA ŻYWO z meczu EKSTRAKLASY

2011-08-15 22:24

Dzięki Artjomowi Rudniewowi, Lech gładko pokonał GKS Bełchatów 3:0. Łotewski snajper w tym spotkaniu fenomenalnego hat-trika i z szcześcioma golami na koncie przewodzi klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców Ekstraklasy. Zapraszamy do przeczytania zapisu relacji NA ŻYWO.

20:19

LECH ROZBIŁ BEŁCHATÓW 3:0. POPISOWY WYSTĘP RUDNIEWA DAL LECHITOM KOMPLET PUNKTÓW

20:19

92 min. - koniec meczu

20:17

2 minuty doliczone do drugiej połowy

20:17

90 min. - zmiana w Lechu. Ubiparip za Rudniewa

20:13

87 min. - Lecha nie stara się nawet specjalnie nacierać, natomiast gospodarze konstruują akcje, ale bez polotu, znaczy wszystko wsakzuje na to, że niewiele się już w tym meczu wydarzy

20:06

80 min. - sprzed pola karnego strzela Popek, ale piłka grzęźnie w gąszczu nóg Lechitów

20:02

76 min. - Rudniewowi wciąż mało. Łotysz wpadł w pole karne, strzelił mocno ale Sapela broni, na raty, ale jednak broni

20:02

74 min. - pierwsza akcja Toneva, który wpadł w pole karne, ale nie zdołał oddać strzału

20:01

73 min. - zmiana w Lechu. Tonev za Wilka

19:59

73 min. - zmiana w Bełchatowie. Mysiak za Zbozienia

19:58

71 mim. - z dystansu Lech, ale wprost w ręce Sapeli

19:57

70 min. - Lech dominuje na boisku, spokojnie rozgrywa piłkę i utrzymuje się przy niej przez większość czasu. Bełchatowianie biegają trochę bez celu, trochę bez wiary. Trudno spodziewać się, że przy takiej postawie uda im się jeszcze coś ugrać w tym meczu

19:54

68 min. - zmiana w Bełchatowie. Żewłakowa zastępuje Tomasz Wróbel

19:53

67 min. - Rudniew mógł tym razem zaliczyć asystę. Dostał świetną piłkę do Stilicia, uciekł na prawą stronę, ale słabo podał do wbiegającego w pole karne Wilka

19:50

Trudno spodziewać się, aby po tak druzgocących ciosach Bełchatów jeszcze się podniósł, ale zobaczymy

19:49

Niesamowita akcja Rudniewa, Łotysz sam ograł trzech piłkarzy z Bełchatowa, wpadł w pole karne i uderzył nie do obrony tuż przy słupku!

19:49

63 min. - GOOOOOOOOOOOOOOL! Koncert Rudniewa! Hat-trick Łotysza i mamy 3:0!

19:47

61 min. - mocne uderzenie Murawskiego przechodzi obok słupka bramki Sapeli. Bełchatowianie wyglądają na zrezygnowanych po dwóch ciosach, jakie błyskawicznie wyprowadził Lech

19:44

Sporo szcześcia Lecha w tej akcji. Najpierw ładnie do boku wzdłuż linii pola karnego zeszedł Możdżeń. Strzelił, a Sapela wyrzucił piłkę przed siebie. Dopadł do niej Stilić, odskoczył na bok, podał wzgłuż linii bramkowej, gdzie do piłkie dopadł Rudniew, pakując ją do pustej bramki!

19:43

57 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Znów Rudniew. 2:0 dla Lecha!

19:42

56 min. - Baran za monco do Żewłakowa. Piłka w rękach Kotorowskiego

19:40

55 min. - faulowany Kosowski. Żółta kartka dla Luisa Henriqueza

19:40

54 min. - teraz Murawski próbował równie błyskotliwego podania co Stilić, podając właśnie do Bośniaka, jednak niecelnie

19:39

Cudowanym podaniem do Łotysza popisał się Stilić. Bośniak dograł lewą nogą do Rudniewa, który umiejętnie uniknął spalonego. Napastnik przejął piłkę, wpadł w pole karne i w sytuacji sam na sam nie miał problemu z pokonaniem Sapeli. Lech prowadzi z GKS Bełchatów 1:0!

19:38

52 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Rudniew trafia dla Lecha!

19:37

51 min. - Murawski dostaje piłkę przed polem karnym, ma dużo miejsca, uderza, ale bardzo niecelnie. Nie przyłożył się do tego strzału pomocnik Lecha, który nie był praktycznie przez nikogo atakowany

19:34

48 min. - Kosowski próboje groźnie zagrać do wbiegającego w pole karne Żewłakowa. Sytuację ratuje wślizgiem Wołąkiewicz, który przecina podanie.

19:32

46 min. - zaczynamy granie w drugiej połowie i liczymy na gole

19:31

II POŁOWA

19:17

KONIEC I POŁOWY. PÓKI CO BEZ GOLI W BEŁCHATOWIE. PRZEWAGĘ MA LECH, ALE GOŚCIE MIELI LEPSZE SYTUACJE DO STRZELENIA BRAMKI. ZOBACZYMY JAK BĘDZIE PO PRZERWIE

19:16

45 min. - minuta doliczona do pierwszej połowy

19:14

44 min. - Kosowski strzela ale lepiej to uderzenie przemilczeć...

19:12

42 min. - Żewłakow mógł urwać się obrońcom Lecha, dostał jednak za mocne podanie i piłka wylądowała pod nogami Kotorowskiego

19:12

42 min. - dośrodkowanie Stilicia do... nikogo, gdyż jego kolegom nie chciało się pójść za akcją i wbiec w pole karne

19:10

39 min. - znów w ataku gospodarze. Bożok mieszał przed polem karnym, podał do Nowaka, który zszedł na lewą stronę. Odegrał do Barana, który uderzył nie namyślając się długo, a piłka przeszła tuż nad poprzeczką!

19:05

35 min. - Kosowski przerzuca na drugą stronę boiska do Popka. Ten dośrodkowuje momentalnie na głowę Żewłakowa, który jednak znów chyba minimalnie!

19:02

32 min. - Rudniew próbował ładnego, długiego podania do Wilka. Ciut za mocno, a mogła być sytuacja sam na sam

19:01

30 min. - znów w roli głownej Kosowski. Wrzytka na pełnym biegu z prawej strony do Nowaka. Ten rzuca się do piłki, trąca ją w powietrzu, ale futbolówka nie trafia w bramkę Kotorowskiego

18:59

29 min. - "Kosa" chciał zaskoczyć Kotorowskiego, zamiast dośrodkować, strzelał. Jednak piłka mija słupek bramki Lecha

18:59

29 min. - teraz ostry faul Djurdjevicia i szansa z wolnego dla Kosowskiego

18:58

28 min. - Djurdjević próboje strzelać z dystansu, ale trafia wprost w obrońcę gospodarzy

18:52

23 min. - kolejny rożny w wykonaniu Lecha, kolejny, z którego nie wynikło zagrożenie pod bramką

18:48

Zatem tak - Lech jest częściej przy piłce, ale to Bełchatów miał dwie dogodniejsze okazje do zdobycia gola. Póki co mamy w Bełchatowie ciekawe spotkanie

18:48

18 min. - ależ szansa Żewłakowa! Prawą stroną popędził Kosowski, który dograł piłkę wprost pod nogi kolegi z zespołu. Ten przyjął, przymierzył, ale uderzył tuż obok słupka!

18:47

17 min. - uderza Wilka, piłka odbija się jednego od nóg jednego z obrońców, lobem leci do bramki, ale nie ma prawa zaskoczyć Sapeli

18:46

15 min. - Stilić słabo dośrodkowuje, jego koledzy walczą jeszcze w polu karnym po piłkę, a całość kończy się niegroźnym uderzeniem Wołąkiewicza

18:46

18:44

14 min. - wrzutka Wojtkowiaka odbija się od Popka. Róg dla Lecha

18:43

11 min. - dobrze uderzenia Wilka z dystansu. Sapela miał problemy, ale sparował piłkę na rzut rożny

18:37

7 min. - świetna wymiana piłek między Możdżeniem a Wilkiem. Piłka jednak po zbyt mocnym podaniu tego pierwszego ląduje w rękach Sapeli

18:36

Widać, że "Kosa" ma świetnie ułożoną stopę, zresztą 4 asysty w wygranym 6:0 meczu z Podbeskidziem, w którym 4 bramki padły z rzutów rożnych bitych przez byłego Wiślaka, mówią same za siebie

18:35

5 min. - teraz odgryzają się gospodarze. Świetnie z rzutu rożnego Kosowski, piłkę przecina Żewłakow i trafia w poprzeczkę!

18:32

2 min. - szansa dla Lecha. Wojtkowiak wrzuca z prawej strony boiska, w polu karnym do piłki skacze niepilnowany Rudniew, ale uderza niecelnie!

18:32

Bilans obu drużyn wskazuje na to, że dziś zobaczymy gole. Bełchatów strzelił ich 7, czyli najwięcej w Ekstraklasie, a Lech - 6.

18:30

1 min. - rozpoczynamy mecz w Bełchatowie