GKS Bełchatów - Korona Kielce, wynik 1:1. Pierwsze punkty GKS-u, Korona kończyła mecz w dziesiątkę

2012-09-29 17:32

GKS Bełchatów zdobył pierwszy w tym sezonie punkt. Bełchatowianie zremisowali 1:1 z Koroną Kielce, choć długo prowadzili w tym meczu i mało brakowało, a zdobyli by trzy "oczka".

W starciu dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli nie mieliśmy wielkich emocji. Było za to dużo walki i sporo kartek. W drużynie Bełchatowa "żółtka" obejrzeli Baran, Stachowiak, Wroński, Lacić i Stulin. W zespole Korony - Golański, Lisowski i Kijanskas. Z kolei w 81. minucie spotkania Golański zobaczył czerwony kartonik za starcie z Sawalą poza boiskiem i goście kończyli mecz w osłabieniu.

Jeśli chodzi o bramki, to Bełchatów wyszedł na prowadzenie w 33. minucie po uderzeniu Tomasza Wróbla. Gospodarze długo prowadzili, ale w 77. minucie sędzia uznał, że Szymon Sawala nieprzepisowo powalił w polu karnym Macieja Korzyma i podyktował "jedenastkę". Karnego na bramkę zamienił Paweł Sobolewski i mecz w Bełchatowie zakończył się remisem.