Robert Lewandowski przed mecze z Borussią Dortmund

Autor: East News Robert Lewandowski

Puchar Niemiec: Robert Lewandowski nie wykorzystał karnego [WIDEO]

2014-08-18 11:26

Robert Lewandowski nie zaliczy niedzielnego meczu 1/32 finału Pucharu Niemiec z Preussen Muenster do udanych. Chociaż Bayern Monachium pewnie wygrał 4:1, to on sam nie dość, że nie wpisał się na listę strzelców, to jeszcze zmarnował rzut karny.

Przed rozpoczęciem tego meczu, którego stawką był awans do 2. rundy Pucharu Niemiec, mało kto spodziewał się, że Preussen Muenster będzie w stanie pokonać drużynę Josepa Guardioli. Już w pierwszej połowie podopieczni hiszpańskiego trenera dwukrotnie trafili do siatki rywala. Mario Goetze i Thomas Mueller zapewnili Bayernowi pewne prowadzenie do przerwy. Po zmianie stron kolejne bramki dołożyli David Alaba i Claudio Pizarro.

Superpuchar Niemiec dla Borussii Dortmund. Słaby Lewandowski, asysta Piszczka [WIDEO]

Szansę na zdobycie gola miał także Lewandowski. W doliczonym czasie gry podszedł do rzutu karnego. Jego słaby strzał zatrzymał jednak bramkarz rywali. Na swoim koncie nasz reprezentant zapisał jedynie asystę. Ostatnie podanie zaliczył przy trafieniu Mario Goetze.

Tym samym Polak nie zmazał plamy po kiepskim występie w Superpucharze Niemiec, gdzie jego drużyna uległa Borussii Dortmund 0:2. To jego drugi z rzędu oficjalny mecz w ekipie "Bawarczyków" bez gola. Gdzie podziała się forma z okresu przygotowawczego, kiedy to strzelał jak na zawołanie?

Preussen Muenster - Bayern Monachium 1:4 (0:2)
Rogier Krohne 89 - Mario Goetze 19, Thomas Mueller 29, David Alaba 52, Claudio Pizarro 73