Bayern Monachium

Autor: East News Bayern Monachium

Bayern Monachium ograł FC Koeln. Robert Lewandowski bez gola [WIDEO]

2014-09-27 20:07

W meczu 6. kolejki Bundesligi nie było żadnej niespodziaki. Bayern Monachium pewnie pokonał na wyjeździe FC Koeln 2:0. Przeciętne zawody zaliczył Robert Lewandowski. Polak rozegrał pełne 90 minut, jednak nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Lewandowski nie był jedynym Polakiem, który wystąpił w tym spotkaniu. W składzie FC Koeln od pierwszej minuty zagrali także Paweł Olkowski i Adam Matuszczyk. Sławomir Peszko cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Pierwszą połowę zgodnie z przewidywaniami lepiej rozpoczęli bawarczycy, którzy już na samym początku mogli objąć prowadzenie po akcji Thomasa Muellera. Piłka po strzale Niemca trafiła jednak w boczną siatkę. Gospodarze mieli mniej szczęścia w akcji z 19. minuty. Mueller dokładnym podaniem odnalazł w polu karnym Mario Goetze, a ten nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Timo Horna.

Piękny gol Lewandowskiego... ze spalonego. 4:0 dla Bayernu Monachium [WIDEO]

W drugiej odsłonie meczu mistrzowie Niemiec wciąż byli w posiadaniu piłki i w pełni kontrolowali poczynania boiskowe. Piłkarze FC Koeln próbowali odgryzać się groźnymi kontrami i nawet udało im się strzelić gola, tyle że do własnej bramki. Po błyskotliwym rajdzie Robbena niefortunnie interweniował Daniel Halfar.

Dzięki tej wygranej Bayern Monachium umocnił się nam pozycji lidera Bundesligi, mając na koncie 14 punktów po 6 meczach. 1.FC Koeln spadło na 12. lokatę.

1. FC Koeln - Bayern Monachium 0:2 (0:1)