"Polska" Borussia ogrywa wielki Bayern Monachium! Zapis relacji NA ŻYWO

2011-02-26 21:28

Po fenomenalnym meczu, w którym z dobrej strony pokazali się trzej Polacy, Borussia Dortmund pokonała 3:1 Bayern Monachium i jest coraz bliżej mistrzostwa Niemiec. Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek rozegrali całe spotkanie, natomiast Kuba Błaszczykowski zameldował się na boisku na ostatnie 20 minut. Zapraszamy do przeczytania zapisu relacji NA ŻYWO.

KONIEC MECZU. BORUSSIA WYGRYWA 3:1 I NADAL PEWNIE PROWADZI W TABELI BUNDESLIGI

Zamieszanie na boisku, gdyż najwidoczniej ktoś z trybun gwizdnął i... piłkarze myśleli, że to koniec. Trener Jurgen Klopp skakał już radości, ale gramy dalej. Zapewne jakiś kibic z trybun chciał już skrócić cierpienia Bayernu... Nietypowa sytuacja

Sędzia dolicza trzy minuty do drugiej połowy

90 min. - Błaszczykowski mógł mieć świetną sytuację do strzału, ale stracił piłkę przed polem karnym

89 min. - zmiana w Borussii. Kehl na boisku za Sahina

86 min. - brzydki faul i żółta kartka dla Schweinsteingera

84 min. - ależ pech Lewandowskiego! Robert świetnie strzelał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale jego uderzenie odbiło się od stojącego na linii bramkowej Pranijcia, który dostał... w czułe męskie miejsce

82 min. - Lewandowski popisuje się świetnym podaniem na wolne pole do Błaszczykowskiego, ale Kubę ubiega wychodzący z bramki golkiper Bayernu

80 min. - Klose wycofuje do Kroosa, a ten sprzed pola karnego uderzea mocno, ale niecelnie

79 min. - groźnie strzela Ribery. Uderzenie niby niezbyt mocne, ale minimalnie minęło słupek bramki Borussii

78 min. - czy to ostatnia nadzieja Bayernu? Miroslav Klose melduje się na boisku, które opuszcza Thomas Mueller

77 min. - Błaszczykowski pędził co sił, jednak nie udało mu się dojść do zbyt długiego podania i wygrać pojedynku z Tymoszczukiem

76 min. - Robben pada w polu karnym ale sędzia słusznie pokazuje mu żółtą kartkę za chęć wymuszenia karnego. Wcześniej cudowną interwencją po strzale Goemza popisał się bramkach Borussii Dortmund - Langerak

74 min. - zmiana w Borussii i na boisku mamy kolejnego Polaka. Kuba Błaszczykowski zmienia Lucasa Barriosa. Teraz zatem Lewandowski najprawdopodobniej przeniesie się z pomocy do napadu

72 min. - Lahm wpada w pole karne Borussii, ale obrońca Bayernu nie zdołał oddać strzału

70 min. - Lewandowski łatwo dał ograć się Tymoszczukowi na wysokości pola karnego. Za łatwo...

67 min. - tym razem próbował Ribery, ale świetnie piłkę wybijają obrońcy Borussii

65 min. - Robben stara się jak może, ale jego dośrodkowanie ląduje za linią końcową boiska

63 min. - Bayern bardzo wolno rozgrywa piłkę. Przy takim tempie ataków bardzo trudno będzie zmienić oblicze meczu

60 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Borussia prowadzi 3:1!!! Hummels popisuje się pięknym uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego! Czy Bayern stać jeszcze na podjęcie walki z rozpędzonym zespołem z Dortmundu?

59 min. - Goetze strzela bardzo mocno, jednak bramkarz Bayernu popisał się świetną interwencją i nie ma gola

58 min. - zmiana w Bayernie, schodzi Gustavo, wchodzi Toni Kroos

56 min. - Gustavo fatalnie dośrodkowuje i Bayern w kolejnej akcji nie stworzył absolutnie żadnego zagrożenia pod bramką rywali

53 min. - Sahin (Borussia) ukarany żółtą kartką

53 min. - wspaniała szansa Borussii. Po strzale głową Groskreutza, piłkę z linii bramkowej wybija Schweinsteinger!

51 min. - faulowany Sahin, który jest teraz opatrywany przez lekarzy

49 min. - tym razem Robben z rzutu rożnego, ale również radzą sobie obrońcy Borussii

47 min. - Robben lewą nogą miękko dośrodkowuje w pole karne, ale wybija Subotić

46 min. - początek drugiej połowy. Rozpoczyna Bayern, w którego składzie jedna zmiana. Badstrubera zastępuje Breno

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ZA NAMI ŚWIETNE 45. MINUT, PO KTÓRYCH BORUSSIA DORMUTND PROWADZI 2:1. ZA OKOŁO KWADRANS ZAPRASZAMY NA RELACJĘ Z DRUGIEJ CZĘŚCI MECZU

46 min. - Ribery z rożnego podaje do Schweinsteingera, ten strzela głową nad poprzeczką

Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy

45 min. - Robben kapitalnie podaje do Pranijcia, ten dośrodkowuje, ale piłkę wybijają obrońcy

44 min. - główka Barriosa, ale piłka leci łukiem i wpada wprost w ręce bramkarza Bayernu

42 min. - Schmelzer z Borussii ogląda żółtą kartkę za faul na Muellerze

41 min. - obrona Borussii radzi sobie z kolejnym atakiem Bayernu tym razem blokując podanie Robbena

39 min. - lekko spóźniony wślizg Lewandowskiego. Polak powala Tymoszczuka i ogląda żółtą kartkę

37 min. - Schmelzer dogrywa na pole karne, jednak Lewandowski nie dopada do piłki. Uprzedza go wybijający futbolówkę poza boisko Gustavo

33 min. - powinno być 3:1 dla Borussii! Fatalny błąd Tymoszczuka i strata w polu karnym, po której Barrios nie trafił z pięciu metrów, posyłając piłkę wysoko nad poprzeczką! Szkoda!

32 min. - dobra wrzutka Piszczka, ale Lewandowskiego ubiega Lahm i piłka ląduje poza boiskiem

31 min. - Barrios oddaje wspaniały strzał, jednak wcześniej odgwizdany minimalny spalony

30 min. - próba strzału Lewandowskiego. Polak strzela bardzo mocno, ale piłka o około pół metra mija bramkę Bayernu

28 min. - wspaniale Piszczek! Polak przeciął tor lotu piłki po strzale Muella, a ta wyszła na rzut różny. Gdyby nie to, mogłoby być 2:2!

26 min. - Gomes strzela, piłka w siatce. Napastnik Bayernu był jednak na minimalnym spalonym i nadal goście prowadzą 2:1

24 min. - na spalonym Ribery, z którym póki co dzielnie na prawej stronie boiska walczy Łukasz Piszczek

22 min. - rzut rożny dla Bayernu, ale z dośrodkowanie Ribery'ego radzą sobie obrońcy Borussii

21 min. - strata Borussii, Bayern w ataku. Oczywiście po tej kanonadzie tempo nieco opadło i obie drużyny nieco cofnęły się

18 min. - GOOOOOOOOOOOL! Cóż za mecz! Szybka kontra Borussii, Barrios urwał się obrońcą odegrał przed pole karne do nabiegającego Sahina, który cudownym technicznym uderzeniem w prawy róg bramki Bayernu dał gościom prowadzenie! 2:1 dla Borussii!

15 min. - GOOOOOOOOOOOL! Remis 1:1. Gospodarze wyrównują po strzale z potwietrza Luisa Gustavo, który wykorzystał dośrodkowanie Franka Ribery'ego z rzutu rożnego. Szybka odpowiedź Bayernu, wspaniałe tempo meczu!

15 min. - zamieszanie w polu karnym Borussii. Mueler jednak nie zdołał oddać strzału

13 min. - Lewandowski faulowany przez Schweinsteingera, ale Borussia nie stworzyła zagrożenia z rzutu wolnego

12 min. - Ribery bardzo słabo z rzutu wolnego, lekki dośrodkowanie odbija się od muru złożonego z piłkarzy w żółtych koszulkach

11 min. - Dortmund nie zwalnia. Bendner piekielnie mocno strzela sprzed pola karnego, ale piłka o milimetry mija słupek bramki!

9 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Borussia prowadzi 1:0! Katastrofalny błąd Schweinsteingera, Niemiec traci piłkę, którą przejmuje Groskreutz, podaje do Barriosa, który lekkim uderzeniem z pierwszej piłki posyła futbolówkę do bramki Bayernu!!

8 min. - rożny dla Borussii, ale wykonany słabo i piłka dla Bayenru

6 min. - Bendner strzela z daleka, ale również niecelnie i nad bramką Bayernu

4 min. - ależ szansa Lewandowskiego! Polak dostał podanie od Schmelzera wprost na nogę, huknął z całej siiły z powietrza, ale wysoko ponad bramką!

3 min. - Tymoszczuk próbuje dalekiego przerzutu, ale piłka ląduje w rękach Langeraka

2 min. - Robben rajdem z prawej strony wywalczył rożny

1 min. - rozpoczyna Borussia

PIERWSZA POŁOWa

Hit rundy wiosennej w Bundeslidze już za moment. Kibice szczelnie wypełnili trybuny Allianz Arena. Po dzisiejszym zwycięstwie 1:0 Hannover 96 z St. Pauli, piłkarze z Hannoveru zepchnęli Bayern (42 punkty) na czwarte miejsce. Borussia ma 55 "oczek" i przewodzi stawce w lidze niemieckiej. Dziś jednak przed Polakami i liderem trudna przeprawa, a Bayern zasygnalizował wysoką formę wygrywając 1:0 z Interem na San Siro w środowym meczu Ligi Mistrzów.

Oto składy obu drużyn:

Bayern Monachium: Kraft - Lahm, Tymoszczuk , Badstuber , Luiz Gustavo - Schweinsteiger , Pranjić - Robben , T. Mueller , Ribery - Gomez

Borussia Dortmund: Langerak - Piszczek , Subotic , Hummels , Schmelzer - S. Bender , Sahin - M. Goetze , Lewandowski , Groskreutz - Barrios