Ilian Micanski

Autor: Maciej Kulczyński

HOLANDIA - BUŁGARIA 1:2. Ilian Micanski zaszokował Oranje

2012-05-28 8:36

Jedni z głównych faworytów do wygrania EURO 2012 oblali sprawdzian przed imprezą. Holendrzy przegrali z Bułgarią 1:2, a pogrążył ich golem w ostatniej minucie znany z polskich boisk Ilian Micanski (27 l.).

Były napastnik Lecha Poznań i Zagłębia Lubin pojawił się na boisku w 60. minucie, a w doliczonym czasie gry ustalił wynik na 2:1 dla Bułgarów. - Ostatnie 30 minut w naszym wykonaniu wyprowadziły mnie z równowagi. Tak nie można grać! - denerwował się trener Holendrów Bert van Marwijk.

Wydarzeniem meczu były owacje holenderskich kibiców dla Arjena Robbena, który ledwie tydzień temu zawalił Bayernowi Monachium finał Ligi Mistrzów i w sparingu Bawarczyków z pomarańczowymi był bezlitośnie wygwizdywany.

- To wspaniale otrzymać tak wiele wsparcia. Raz jesteś dla wszystkich d..., raz bohaterem. Tydzień temu byłem d... - powiedział Robben.

Sparingi innych uczestników EURO 2012:

Norwegia - Anglia 0:1, Hiszpania - Serbia 2:0, Portugalia - Macedonia 0:0, Irlandia - Bośnia 1:0, Brazylia - Dania 3:1, Chorwacja - Estonia 3:1.