Gwizdek24.pl » Tenis » WIDEO, Jerzy Janowicz o Polsce: w tym kraju nie ma perspektyw! Awantura na konferencji prasowej!.Tenis. Puchar Davisa. Jerzy Janowicz nie wytrzymał i wygarnął co myśli o Polsce

WIDEO, Jerzy Janowicz o Polsce: w tym kraju nie ma perspektyw! Awantura na konferencji prasowej!

Jerzy Janowicz (23 l.) po porażce z Marinem Ciliciem (6:3, 7:6, 4:6, 1:6, 3:6), która przesądziła o przegranej Polski z Chorwacją (1-3) w Pucharze Davisa, wyładował wściekłość na dziennikarzach, wrzeszcząc na nich w czasie konferencji prasowej. Przeczytaj, co wykrzyczał przedstawicielom mediów łodzianin.

Na konferencję prasową Jerzy Janowicz przyszedł wściekły jak osa. Najpierw na każde pytanie odpowiadał kilkoma słowami. Przy tym miał cały czas spuszczoną głowę, nerwowo głaskał się po czupryne.

- Czego zabrakło?

- Wygranej w trzecim secie.

- Dlaczego starciłem kontrolę nad spotkaniem?

- Bo rywal grał dobrze.

- Czy nie zawiodła kondycja?

- Z kondycją było dobrze.

Kiedy padło pytanie, czy poprzeczka nie była zawieszona polskim tenisistom za wysoko, Janowicz w końcu nie wytrzymał. Zaczął wrzeszczeć na dziennikarzy:
- Jesteśmy krajem, w którym nie ma żadnych perspektyw, czy to w sporcie, w biznesie czy w życiu prywatnym. Studenci studiują tylko po to, żeby z tego kraju wyjechać. Trenujemy w jakichś szopach i to nie tylko tenisiści. Przecież Zbigniew Bródka żeby trenować, musiał wyjechać z kraju - krzyczał coraz głośniej.

- Dlaczego macie takie oczekiwania wobec nas?! Może sami wyjdzcie na kort! Przepracujcie całe życie na korcie i dopiero potem miejcie oczekiwania! To już mnie śmieszy! - nakręcał się coraz bardziej. - Przeżyjcie to, co sportowcy przeżywają! Nie ma żadnej pomocy! W żadnym sporcie! Każdy musi orać, żeby coś osiągnąć! Czytam wasze artykuły i mi się śmiać chce. Kim jesteście, żeby mieć takie oczekiwania?!

Co takiego robicie, żeby je mieć?! Siedzicie tylko i krytykujecie! Oczekiwania to może mieć mój trener, który poświęca dla mnie całe życie i płacze, jak przegrywam, moja mama, tata. A nie wy! Bohatera w naszym kraju się tworzy przez całą karierę. A śmiecia i zero można stworzyć po jednym meczu - zakończył i rzucił wściekle na stół mikrofon.

update counter
Najnowsze odcinki seriali, ciekawostki z planów! Superseriale.pl na komórce i tablecie!