Gwizdek24.pl » Soczi 2014 » Soczi 2014. Zobacz zapis relacji - środa 12 lutego! Na koniec dnia Szwedzi ograli Czechów!.OLIMPIADA 2014

Zobacz zapis relacji z 5 dnia Igrzysk Olimpijskich.
RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 35 sekund

Na dziś to już koniec zmagań na olimpijskich arenach. Dziękujemy za dzisiaj i zapraszamy na relację już jutro rano!

Hokej na lodzie. W drugim meczu grupy C gola dla Szwajarów na osiem sekund przed końcem strzelił Simon Moser i pokonali oni Łotwę 1:0.

Hokej na lodzie. Czesi mieli w trzeciej tercji trzy przewagi, sporo okazji do strzelenia gola, ale żadnej nie wykorzystali i ostatecznie przegrali ze Szwecją 2:4.

Hokej na lodzie. Szwedzi wciąż prowadzą z Czechami 4:2, ale nasi sąsiedzi nacierają. Zostało 9 minut. Łotwa remisuje bezbramkowo ze Szwajcarią.

Łyżwiarstwo figurowe. Brąz dla pary niemieckiej Robin Szolkowy/Aliona Savchenko.

Łyżwiarstwo figurowe. Drugie miejsce także dla Rosjan: Fedorov Klimov/Ksenia Stolbova.

Łyżwiarstwo figurowe. Złote medale dla pary rosyjskiej Maxim Trankov/Tatiana Volosozhar.

Snowboard. Brązowy medal zdobywa rzutem na taśmę w ostatnim przejeździe konkursu Amerykanka Kelly Clark.

Snowboard. Srebro dla Australijki Torah Bright z notą 91.50.

Snowboard. Złoto w halfpipe dla Amerykanki Kaitlyn Farrington! Wynik 91.75.

Snowboard. Tymczasem w halfpipe prowadzenie obejmuje Kaitlyn Farrington, po tym jak w drugim przejeździe otrzymuje notę 91.75!

Hokej na lodzie. 4:1. Bramkę dla Czechów strzela marek Zidlicky. Po chwili niesamowitą akcją popisuje się Jaromir Jagr i jest juz tylko 4:2!

Curling. Zakończyły się cztery spotkania mężczyzn. Szwajcaria - Wielka Brytania 2:4, Niemcy - Chiny 7:11, Dania - Szwecja 8:5, Rosja - Kanada 4:7

Snowboard. Halfpipe. Rozpoczęła się druga seria przejazdów. Japonka Rana Okada "wykręca" 85.50 i jest póki co trzecia.

Hokej na lodzie. 4:0! Czesi na kolanach. Erik Karlsson posyła bombę i nie daje szans czeskiemu bramkarzowi.

Snowboard. Halfpipe. Wszystkie zawodniczki mają za sobą pierwszy przejazd. Prowadzi Amerykanka Hannah Teter z wynikiem 90.50. Druga jest jej rodaczka Kaitlyn Farrington z notą 85.75, trzecie miejsce zajmuje Chinka Xuetong Cai - 84.25.

Hokej na lodzie. W meczu Łotwa - Szwajcaria również trwa druga tercja. Póki co bez bramek. Przewaga Szwajcarów.

Hokej na lodzie. Gol! Ledwie rozpoczęła się druga tercja i już jest 3:0 dla Szwedów. Piękny strzał z nadgarstka Henrika Zetterberga. Czesi zmieniają bramkarza, Salak za Kovara.

Skoki narciarskie. Już za chwilę początek pierwszego treningu na dużej skoczni!

Snowboard. Amerykanka Kaitlyn Farrington otrzymuje notę 85.75 i to ona jest nową liderką.

Snowboard. Rozpoczął się finał halfpipe kobiet. Po przejazdach pięciu zawodniczek prowadzi Chinka Shuang Li z wynikiem 73.25.

Hokej na lodzie. 2:0 dla Szwecji! Patrik Belgrund pojechał lewym skrzydłem i zmieścił krązek w krótkim rogu pod łokciem bramkarza Czechów.

Hokej na lodzie.Gol dla Szwedów! 1:0. Daniel Alfredsson zmienia kierunek lotu krążka i zaskakuje czeskiego golkipera.

Hokej na lodzie. W obu spotkaniach po 10 minutach bez bramek.

Łyżwiarstwo figurowe. Na prowadzeniu póki co para amerykańska Marissa Castelli/Simon Shnapir z wynikiem 187.82.

Hokej na lodzie. Rozpoczynamy turniej mężczyzn! Na lodowisko wyjechali Czesi i Szwedzi. W drugim, mniej ciekawym meczu, grają Łotysze i Szwajcarzy.

Curling. Niemcy - Chiny 6:7, Szwajcaria - Wielka Brytania 1:3, Rosja - Kanada 2:6, Dania - Szwecja 6:4. Wyniki po siedmiu rundach. Jeszcze trzy przed nami.

Saneczkarstwo. Brązowe krążki niespodziewanie dla łotewskich braci Sics.

Saneczkarstwo. Srebrne krążki dla braci Lingerów.

Saneczkarstwo. Para Wendl/Arlt z ogromną przewagą nad resztą dojeżdza do mety i sięga po złoto.

Curling. Trwają też spotkania curlingowe mężczyzn. Wyniki na półmetku: Szwajcaria - Wielka Brytania 1:2, Rosja - Kanada 2:2, Dania - Szwecja 2:2, Niemcy - Chiny 3:7

Saneczkarstwo. Póki co para (po 9. ślizgach) Poręba/Mikrut jest czwarta od końca. Wyprzedza Ukraińców, Słowaków i Koreańczyków. Prowadzą Amerykanie Niccum/Terdiman.

Saneczkarstwo. 51,170 - taki czas osiągnęli Polacy w drugim ślizgu i póki co są liderami. Po pierwszym ślizgu byli na 17. miejscu i ciężko się spodziewać, aby zaliczyli awans.

Saneczkarstwo. Przed nami drugi ślizg dwójki Mikrut/Poręba.

Snowboard. Znamy komplet finału w halfpipe kobiet. Poczatek o 18:30.

Snowboard. Za nią dwie Chinki Jiayu Liu oraz Shuang Li. Do finału awansuje najlepsza dwunastka.

Snowboard. Trwa rywalizacja w halfpipe kobiet. Póki co prowadzi Amerykanka Kaitlyn Farrington.

Łyżwiarstwo szybkie. Na najniższym stopniu podium stanie drugi Holender - Michel Mulder. Bródka skończył na 14., na Niedźwiedzki na 16. miejscu.

Łyżwiarstwo szybkie. Srebro dla Kanadyjczyka Denny'ego Morissona.

Łyżwiarstwo szybkie. Z czasem 1:08,39 wygrywa Holender Groothuis i to on stanie na najwyższym stopniu podium.

Łyżwiarstwo szybkie. Sensacja! Nie będzie medalu dla wielkiego faworyta Shani Davisa!

Łyżwiarstwo szybkie. Niedźwiedzki przegrał rywalizację z Norwegem Lorentzem. Czas Polaka 1:09,76. Medali dla Polaków dziś nie będzie.

Łyżwiarstwo szybkie. Za chwilę na torze pojawi się Konrad Niedźwiedzki. Zbigniew Bródka wciąz trzeci.

Hokej na lodzie. Kanadyjki pokonały 3:2 Amerykanki.

Saneczkarstwo. 51,010 - to czas polskiej dwójki Mikruta/Poręba. Gorsze od naszych rodaków są tylko dwie pary. Przed Polakami dziś jeszcze jeden ślizg.

Hokej na lodzie. Kanadyjki prowadziły 3:1 z USA, jednak Amerykanki na minutę przed końcem strzeliły gola kontaktowego. Trwa krótka przerwa.

Teraz krótka przerwa na czyszczenie lodu. Za nami 10 par. W 13. wystartuje Konrad Niedźwiedzki. Pierwszy póki co jest Holender Tiutert, drugi Kazach Krech. Zbigniew Bródka trzeci, jednak przed nami jeszcze 20 zawodników.

Łyżwiarstwo szybkie. Polak z czasem 1:09,66 wygrał swoją parę i obecnie zajmuje trzecie miejsce.

Łyżwiarstwo szybkie. Zbigniew Bródka na torze! Jego rywalem jest 21-letni reprezentant Tajwanu Ching-Yang Sung.

Łyżwiarstwo szybkie. Coraz bliżej startu Polaków. Wciąż prowadzi Holender Truiter. Na torze para numer 8.

Hokej na lodzie. Tymczasem Kanadyjki strzeliły dwa gole w dwie minuty i już prowadzą 2:1 z USA. Do końca 15 minut.

Łyżwiarstwo szybkie. Nowy lider. Holender Mark Truiter zszedł poniżej 69,5 sekundy.

Póki co prowadzi Rosjanin Denis Juskow! Osiągnął czas: 1:09.81.

O 15 rozpoczęły się zmagania panczenistów na 1000 metrów. Czekamy na starty Zbigniewa Bródki (10 para) oraz Konrada Niedźwiedzkiego (13 para).

Łyżwiarstwo szybkie. Już o 15:00 rozpoczyna się rywalizacja mężczyzn na 100 metrów. Startuje w niej dwóch reprezentantów Polski - Zbigniew Bródka i Konrad Niedźwiedzki

5 dzień Igrzysk Olimpijskich w Soczi również nie jest fortunny dla Polaków. Nasza snowboardzistka Joanna Zając poległa w kwalfikacjach do półfinału, Adam Cieślar zakończył rywalizację w kombinacji norweskiej na 39 miejscu, a Katarzyna Bahleda-Curuś wycofała się z czwartkowej rywalizacji na dystansie 1000 metrów

Hokej. W meczu pań USA - Kanada wciąż remis.

Kombinacja norweska. Adam Cieślar kończy rywalizację na 39 miejscu

Kombinacja norweska. Zakończyła się druga część kombinacji, którą zwyciężył Erick Frenzel. Na drugim miejscu reprezentant Japonii - Watabe. Trzecie miejsce Magnus Krog z Niemiec

Snowboard (halfpipe). Niestety, gorszy niż poprzednio wynik. Polka poza półfinałem

Snowboard (halfpipe). Dużo odważniejszy przejazd Polki!

Snowboard (halfpipe). Joanna Zając ruszyła!

Kombinacja norweska. Eric Frenzel traci prowadzenie. Zawodnik został wyprzedzony przez Akito Watabe z Japonii.  Nasz rodak - Adam Cieślak wciąż na 42. miejscu.

Snowboard (halfpipe). Niestety Joanna Zając znów spada o jedno miejsce w dół. Czekajmy na jej przejazd i trzymajmy kciuki!

Snowboard (halfpipe). Wystartowała druga seria przejazdów. Po udanym przejeździe reprezentantki Finlandii, Joanna Zając spada na miejsce 9.

Kombinacja norweska. Rozpoczął się już bieg na 10 km mężczyzn. Liderem po pierwszej konkurencji (skoki) jest Niemiec - Eric Frenzel

Snowboard (halfpipe). Znowu wracamy do halfpipe'u. Joanna Zając po pierwszym przejeździe jest 8, a więc mieści się w czołowej 9. Dobry wynik!

Snowboard (halfpipe). Trwają przejazdy kolejnych zawodniczek, a Joanna Zając nadal na szóstej pozycji!

Snowboard (halfpipe). Bardzo zachowawczy przejazd naszej rodaczki. Czyżby Polka bała się upadku, który wczoraj spotkał Michała Ligockiego? Zając otrzymała 47.75 punktów i zajmuje w tej chwili szóstą pozycję

Snowboard (halfpipe). Za nami przejazdy 7 zawodniczek z drugiej grupy. Na prowadzeniu Amerykanka Kaitlyn Farrington. Teraz czas na Joannę Zając!

Snowboard (halfpipe). Ruszyły elminacje drugiej grupy! Elli Suitiali z Finlandii, która wystartowała jako pierwsza, zalicza upadek. Przypominamy, że pierwsze trzy zawodniczki awansują do finału, kolejnych sześć do półfinału

Snowboard (halfpipe). A już za kilka minut początek eliminacji w drugiej grupie

Podobno Justyna Kowalczyk jest w bardzo dobrej formie psychicznej i już nie może się doczekać jutrzejszego biegu.

Justyna Kowalczyk: Każdy centymetr jutrzejszej trasy będzie bardzo ważny, rzadko startujemy na trasach posypywanych solą.

Piękne zachowanie Białorusinki Darii Domraczewy, która zadedykowała swój złoty medal olimpijski trenerowi Klausowi Siebertowi. Niemiec od trzech lat walczy z rakiem. Zawodniczka ma nadzieje, że jej sukces pomoże trenerowi w walce z chorobą.

Snowboard (halfpipe). Czekamy na początek eliminacji w drugiej grupie zawodniczek. Z numerem 23 wystartuje  Joanna Zając

Bachleda-Curuś o powodach wycofania się z biegu na 1000 m: skupiam się na 1500 m, trzeba mierzyć siły na zamiary, tam mam większe szanse. Zrobię w czwartek mocny trening

Snowboard (halfpipe). Najlepsza w kwalfikacjach Kelly Clark, druga Queralt Castellet, trzecia Sophie Rodriguez

Snowboard (halfpipe). Czekamy teraz na start Polki!

Snowboard (halfpipe). Siedem zawodniczek ma za sobą dwa przejazdy. Prowadzi Amerykanka Kelly Clark, której najlepszym wynikiem było 95.00.

Jak poinformował PKOL Katarzyna Bahleda-Curuś wycofała się z czwartkowej rywalizacji na dystansie 1000 metrów!

Hokej. Zakończyło się spotkanie Finek ze Szwedkami. Po pogdzinie zaciętej gry był remis 3:3. W dogrywce zawodniczki z Finaldii zwyciężyły 4:3.

Kombinacja norweska. Druga część kombinacji mężczyzn, czyli bieg na 10 km odbędzie się o 13:30. Zostańcie z nami!

Kombinacja norweska. Zakończyła się pierwsza część kombinacji. W skokach najlepszy okazał się Eric Frenzel, który skoczył na 103 m. W biegu na 10 km będzie miał 6 sek przewagi przed Akito Watabe i 27 przed Jewegienijem Klimowem. Nasz reprezentant Adam Cieślar plasuje się na 42 pozycji. Jego strata do lidera to aż 1:50.

Kombinacja norweska. Prowadzi Rosjanin Jewgienij Klimow. Adam Cieślar tracić będzie do niego w biegu 1 minutę i 22 sekundy

Snowboard (halfpipe). Już o godzinie 11:00 rozpoczną się kwalifikacje halfpipu kobiet w których wystartuje nasza rodaczka - Joanna Zając

Kombinacja norweska. Niestety Adam Cieślar uzyskał nie najlepszy wynik - 90,5 m. Polak po ośmiu próbach jest siódmy.

Kombinacja norweska. Rozpoczęła się pierwsza część, a więc skoki. Z numerem ósmym startuje Polak - Adam Cieślar. Trzymamy kciuki!

Hokej. Szwajcarka Evelina Raselli dostała karę - powodem jest kopnięcie rywalki. Cóż za zacięty mecz!

Hokej. A tymczasem Szwajcarki doprowadzają do remisu! Mamy 2:2.

Przypominamy, że za około 30 minut start kombinacji norweskiej z udziałem Adama Cieślara.

Hokej. A tymczasem Finki prowadzą ze Szwajcarkami już 2:0.

Złoto zdobywają natomiast dwie zawodniczki - Tina Maze i Dominique Gisin!

Wszystko jest już jasne. Karolina Chrapek kończy rywalizację na 33. pozycji.

Zaznaczamy, że Karolina Chrapek ląduje na ostatnim miejscu.

Niestety... Bardzo słaby wynik Polki. Do prowadzących Tiny Maze i Dominique Gisin nasza zawodniczka straciła prawie 6 sekund.

Ruszyła Karolina Chrapek!

Niebawem na trasie zjazdu powinna pojawić się reprezentantka Polski

Curling. Wyniki dzisiejszych spotkań: Dania - USA 5:9, Chiny - Szwajcaria 5:4, Norwegia - Niemcy 8:5.

Hokej. Rozpoczęło sie spotkanie grupy A pań, w którym Szwajcarki mierzą się z Finkami.

Czy niespodziankę sprawi Karolina Chrapek? Na to liczymy.

Dopiero ósma jest Julia Mancuso. Wyprzedzają ją m.in. Edit Miklos z Węgier czy Lotte Sejersted z Norwegii.

Jesteśmy świadkami małych niespodzianek w zjeździe. Teoretycznie słabsze zawodniczki osiągają czasy lepsze od faworytek.

Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj - (KLIK).

- Patrzyłam na syna na belce i myślałam, że na jego plecach jest nie tylko cała Polska, która chciałaby, by zwyciężył, ale właściwie wszyscy Polacy na całym świecie - powiedziała nam mama Kamila Stocha.

A tymczasem Tina Maze uzusykuje identyczny czas w zjeździe co prowadząca do tej pory Dominique Gisin! Obie są w tej chwili liderkami!

Oprócz niego rywalizować w Soczi będzie dziś także Zbigniew Bródka, który wydaje się być jednym z faworytów do zdobycia medalu w łyżwiarstwie szybkim na 1000 metrów.

Warto zaznaczyć, że o godz. 10.30 rozpocznie się rywalizacja panów w kombinacji norweskiej. W niej zobaczymy naszego zawodnika - Adama Cieślara.

Za nami zjazd 15 zawodniczek. W pierwszej czwórce mamy aż trzy reprezentantki Szwajcarii. Na prowadzeniu wciąż Dominique Gisin.

Za nami przejazd Julii Mancuso. Amerykanka notuje czwarty wynik (1:42.56).

W tym samym czasie panowie rywalizują w curlingu. Duńczycy grają z Amerykanami, Norwegowie z Niemcami, a Chińczycy ze Szwajcarami.

Za nami start sześciu zawodniczek. Na prowadzeniu Szwajcarka Fabienne Suter (1:41.94).

Tutaj znajdziecie dokładny plan transmisji dzisiejszego dnia - (KLIK).

Kilka minut temu rozpoczęła się rywalizacja w zjeździe pań, w której zobaczymy Karolinę Chrapek.

Zapraszamy na relację z 5. dnia igrzysk olimpijskich w Soczi!