Gwizdek24.pl » Soczi 2014 » Soczi 2014 NA ŻYWO. Relacja live - poniedziałek 10 lutego - Kanada dominuje na muldach!.OLIMPIADA 2014

Soczi 2014 NA ŻYWO. Relacja live - poniedziałek 10 lutego - Kanada dominuje na muldach!

SOCZI 2014 NA ŻYWO W INTERNECIE. Śledź relację na żywo z trzeciego dnia Igrzysk Olimpijskich w Soczi.
RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 35 sekund

Dzień 3. stał więc pod znakiem krajowych dominacji. Holendrzy okazali się bezkonkurencyjni na lodzie, a Kanadyjczycy na muldach. Oby w piątek Polska okazała się potęgą na skoczni!

Ostatnim finałem Kanada wyprzedza Holendrów i wychodzi na czoło klasyfikacji medalowej!

Medal brązowy dla Alexandra Smyszaliajewa!

Srebro dla jego rodaka Kingsbury'ego!

Alex Bilodeau zdobywa złoto w jeździe po muldach mężczyzn!

Narciarstwo dowolne, jazda po muldach. Kingsbury drugi! Bilodeau drugi raz z rzędu ze złotem!

Narciarstwo dowolne, jazda po muldach. Pech Gagnona! Sędziowie uznają, że zaprezentował się słabiej niż Smyszaljew, więc Rosja ma medal, a Kanadyjczyk może skończyć zawody na najgorszym - czwartym miejscu. Wszystko zależy od przejazdu Kingsbury'ego!

Narciarstwo dowolne, jazda po muldach. Poziom finału rośnie! Bilodeau zapewnia sobie miejsce na podium przejazdem ocenionym na 26,31 pkt! Kanada ma przynajmniej jeden medal!

Narciarstwo dowolne, jazda po muldach. Smyszaliajew miażdży! 24,34 pkt! To może być złoto!

Narciarstwo dowolne, jazda po muldach. Kazach Reiherd zbliża się do celu, jakim jest medal! Wyprzedza Deneena wynikiem 22,80 pkt!

Narciarstwo dowolne, jazda po muldach. Zaczynamy rywalizację w wąskim finale. Deenan zainaugurował i zdobył 22,16 pkt!

Narciarstwo dowolne, jazda po muldach. Fruwają, ryzykują, ale w przypadku Kanadyjczyków przynosi to pozytywne rezultaty. Kingsbury wygrywa drugi etap finału, przed Gagnonem, Bilodeau i Smyszaliajewem. Oprócz nich, w finale zobaczymy również Kazacha Reiherda i Deneena.

Narciarstwo dowolne, jazda po muldach. Przed nami występ trójki Kanadyjczyków, a później dodatkowo pokaz zawodnika gospodarzy. Pewny udziału w wąskim finale jest już Kazach Reiherd.

Narciarstwo dowolne, jazda po muldach. Sport bywa okrutny. Benjamin Cavet długo prowadził po znakomitym przejeździe w pierwszej serii finału, a teraz popełnia kilka prostych błędów i praktycznie pozbawia się szans na udział w decydującym finale.

Narciarstwo dowolne, jazda po muldach. Alex Bilodeau na prowadzeniu. Tuż za nim Patrick Deneen.

Narciarstwo dowolne, jazda po muldach. Trwa drugi etap. Spett nie poradził sobie najlepiej, uzyskując tylko niewiele ponad 13 punktów. Kazach Kołmakow okazał się lepszy o prawie połowę.

Narciarstwo dowolne, jazda po muldach. Pierwszy etap za nami. Rosjanin na czele, za nim dwójka Kanadyjczyków: Marquis i Kingsbury. W drugim przejeździe zobaczymy też Pera Spetta, brodatego Szweda.

Narciarstwo dowolne, jazda po muldach. Mamy nowego lidera. I to jeszcze zawodnika gospodarzy - Smyszliajewa!

Narciarstwo dowolne, jazda po muldach. Mamy zmianę lidera! I to od razu dwukrotną. Marquis prowadzi przed Reiherdem. Trzeci jest Cavet.

Narciarstwo dowolne, jazda po muldach. Za nami kolejne przejazdy zawodników, ale wciąż na czele Francuz Cavet. Australijczyk Graham jest drugi, a jego rodak Summers siódmy.

Narciarstwo dowolne, jazda po muldach. Benjamin Cavet na razie bezkonkurencyjny. Koreańczyk Choi wyprzedza Kazacha, ale - jak wszyscy poprzednicy - przegrywa z Francuzem.

Narciarstwo dowolne, jazda po muldach. Kazach Kołmakov przebija Spetta i jest drugi.

Narciarstwo dowolne, jazda po muldach. Cavet prowadzi przed Spettem, dalej Nishi i Fjallstrom. Jeszcze szesnaście przejazdów przed nami.

Curling. Dania wygrywa dogrywkę z gospodarzami i cały mecz 11:10!

Narciarstwo dowolne, jazda po muldach. Pierwszy uczestnik finału to słynny już w Soczi Szwed Per Spett. Fruwający kloszard:

Narciarstwo dowolne, jazda po muldach. Finał podzielony jest na trzy etapy. Zaczyna 20, po pierwszym wylatuje 8, po drugim 6, a o medale walczy najlepsza szóstka.

Narciarstwo dowolne, jazda po muldach. Zaczynamy ostatni finał 3. dnia Igrzysk.

Curling. Nauka zasad curlingu trwa w najlepsze. Duńczycy prowadzili już z Rosją 10:9, gospodarze odpowiedzieli jednym czajnikiem i przed nami ślizganie dogrywkowe. I kto powiedział, że to jest 'nudny sport'?

Narciarstwo dowolne, jazda po muldach. Przed nami jeszcze finał panów. Będziemy informować o wynikach.

Curling. W starciu szwedzkich i brytyjskich czajników górą te skandynawskie (8:4), natomiast Kanadyczycy przegrywają z zegamistrzowską precyzją Szwajcarów 4:5. Monotonia i powolność curlingu wyraźnie przeszkodziła też Amerykanom, którzy dość wyraźnie ulegli Norwegom 4:7, a w ostatnim dzisiejszym pojedynku na lodzie gospodarze prowadzą z Danią 9:7.

Saneczkarstwo. 2 zjazdy za nami. Ewa Kuls dwudziesta, Natalia Wojtuściszyn osiemnasta. Podejrzewamy, że na medal szans większych nie ma.

Hokej na lodzie. Kanada wygrywa z Finlandią 3:0. Przegrane broniły się dzielnie, ale okazało się, że nawet kilka bramkarek nie miało szans zatrzymać faworyzowanych Kanadyjek.

Saneczkarstwo. Natalia Wojtuściszyn osiąga 17. czas rywalizacji podczas drugiego przejazdu.

Hokej na lodzie. Strategia Finek w najbliższych minutach powinna ulec zmianie. W innym przypadku może dojść do pogromu. Kanadyjki prowadzą już 2:0. I nie zapowiada się, że zrezygnują z atakowania.

Saneczkarstwo. Trwa 2 zjazd kobiet w jedynkach. Ewa Kuls poprawia swój wynik i osiąga czternasty czas. Czekamy na Natalię Wojtuściszyn.

Hokej na lodzie. 49 minut broniły się Finki, już zaczęliśmy wierzyć w powodzenie ich mało wysublimownej strategii, gdy Kanadyjki zdecydowały się zakończyć nerwową zabawę i pokonać bramkarkę Finlandii. 1:0! Jak to się popularnie mówi: 'no i w..., wylądował'.

Hokej na lodzie. Finki udowadniają, że autobus można postawić nie tylko na murawie, ale też na lodzie.

Przyznajemy się bez bicia - nie do końca poważnie traktowaliśmy rozgrywki hokeja kobiet, ale akurat aktualnie prowadzone spotkanie do najnudniejszych nie należy. Zachwycająco prezentują się Kanadyjki. Nie jest to balet, ale też za fanów sztuki wysokiej się nie uważaliśmy.

Hokej na lodzie. Aktualnie trwa też spotkanie Finek z Kanadyjkami. Na razie jest 0:0.

Dekoracja za nami, a przed nami jeszcze emocje związane z finałem jazdy po muldach mężczyzn.

Zaraz dekoracja Kamila Stocha.

I triumfujący złoty medalista Michel Mulder. Albo inaczej - starający się zrozumieć dlaczego jego nazwisko nie jest na szczycie, chociaż jego czas okazał się o setne części sekundy lepszy.

Za chwilę rozpocznie się dekoracja Kamila Stocha, a my jeszcze informujemy, że niespodziewanie na pierwsze miejsce w tabeli medalowej wskoczyli Holendrzy. Trudno żeby było inaczej, skoro 'Pomarańczowi' w jednej konkurencji potrafią zająć wszystkie miejsca na podium.

Łyżwiarstwo. I co nieprawdopodobne, brąz też dla Holendra, Ronalda Muldera. Potężna dominacja 'Pomarańczowych' na tafli!

Łyżwiarstwo. Srebrny medal dla Smeekensa!

Łyżwiarstwo. I już wszystko jasne! Złoty medal dla Michela Muldera!

Łyżwiarstwo. Nieprawdopodobne! Smeekens dojeżdża do mety, triumfuje, ale jak się okazuje, nie mamy kompletnie pojęcia kto jest złotym medalistą. Kolejna awaria gospodarzy!

Łyżwiarstwo. Michel Mulder przed Ronaldem Mulderem, a do końca została jedna para. I tak, na prowadzeniu mamy holenderskich braci.

Łyżwiarstwo. Waś kończy na trzeciej pozycji, a jego rywal - Ronald Mulder - obejmuje prowadzenie osiągająć nieprawdopodobny wspólny czas poniżej 70 sekund!

Łyżwiarstwo. Przed nami siedemnasta para, a więc Artur Waś, który po pierwszym przejeździe zajmował ósme miejsce. Polak marzy o pierwszej 'dziesiątce'.

Łyżwiarstwo. W trzynastej parze Espen Hvammen zostaje liderem. W siedemnastej pojedzie Artur Waś.

Biathlon. Srebro dla Moravca, brąz dla innego Francuza - Beatrixa! Bjoerdalen dopiero czwarty. Gonił, gonił i nie dogonił. Z trzema pudłami na tym dystansie łatwe to nie było.

Biathlon. Złoty medal Fourcade'a!

Saneczkarstwo. Ewa Kuls zawodzi. Kończy pierwszy przejazd na dwudziestym miejscu.

Biathlon. Fourcade liderem, Moravec drugi, trzeci Beatrix. Bjoerdalen jeździ jak szatan, strzela jakby miał karabin maszynowy, więc kolejnego medalu Norwega raczej nie zobaczymy. Nie dzisiaj.

Jako dowód, nie tylko my jesteśmy pewni medalu Francuza:

Biathlon. Fourcade nie pudłuje, Landertinger kompletnie się posypał, zaskoczył Moravec, a Bjoerdalen na razie jest piąty. Norweg jak się rozpędzi, ma szansę na brązowy medal.

Biathlon. Fourcade zmierza po medal. Jak nie spudłuje, to ma złoto.

Saneczkarstwo. Polka trzynasta na dziewiętnaście zawodniczek, ale komentatorzy TVP wyraźnie zachwyceni. W takim razie my też.

Saneczkarstwo. Natalia Wojtuściszyn na starcie! Trzymamy kciuki. Chętnie posłuchalibyśmy zagranicznych dziennikarzy co mają do powiedzenia na temat naszej reprezentantki.

Biathlon. Bjoerdalen zalicza drugie pudło, Foucade pierwsze, podobnie jak Landertinger i czołówka wciąż ulega zmianie. Na prowadzeniu wspomniany wcześniej Francuz Fourcade.

Biathlon. Le Guellec już nie prowadzi. Rosjanie zdecydowali się zagwarantować zawodnikom trochę emocji i Kanadyjczyk stał się jedną z ofiar gospodarskich atrakcji. Dosłownie rzecz ujmując - nie wyrobił na ostrym zakręcie. Nie tylko się przewrócił, ale też złamał nartę.

Biathlon. Le Guellec przed Landertingerem, a Ole Einar Bjoerdalen szósty. Nieprawdopodobny jest ten wesoły emeryt z Norwegii.

Łyżwiarstwo szybkie. Nie mamy dobrych informacji. Artur Nogal był na podium, ale kolejni zawodnicy Polaka wyraźnie wyprzedzają. Nasz rodak jest teraz siódmy, więc medalu byśmy się nie spodziewali. To jednak nie rzut młotem: nie te zasady, nie ci konkurenci.

Biathlon. Jak wspominaliśmy wcześniej, rozpoczął się bieg pościgowy mężczyzn. O czasie, więc jadą od 10 minut. Jeszcze trochę to potrwa. Panowie mają do przejechania bowiem 12,5 kilometra.

Saneczkarstwo. W rywalizacji kobiecych jedynek mamy dwie nasze zawodniczki - Ewę Kuls i Natalię Wojtuściszyn. Jedno jest pewne: jak druga z wymienionych Polek zdobędzie medal, połowa dziennikarzy obecnych na Igrzyskach nabawi się bolesnych kontuzji języka.

Łyżwiarstwo szybkie. Artur Nogal jest już po drugim przejeździe. Czas - 71,49. Oznacza to dla Polaka na razie trzecie miejsce.

Niepotrzebnie się niepokoiliśmy. Duch barona de Coubertina wciąż pozostaje obecny w strukturach MKOl. Amatorstwo tak, chyba, że akurat dotyczy to związkowych działaczy i ich głębokich kieszeni. Wszyscy równi, ale my równiejsi - 100 lat temu u gospodarza Igrzysk było chyba podobnie.

Jak donoszą media na całym świecie, Marit Bjoergen może stracić złoty medal olimpijski wywalczony w sobotę w biegu łączonym. Powód? Jej wizerunek reklamuje produkty firmy Ludo, która bezczelnie postanowiła nie zostawać oficjalnym sponsorem Igrzysk.

Przed nami dzisiaj jeszcze sporo emocji. O 15:30 rozpoczną się jedynki kobiet w saneczkarstwie, o 16:00 bieg pościgowy mężczyzn, a o 19:00 finał rywalizacji mężczyzn w jeździe po muldach. Popołudnie umilą nam też mężczyźni rywalizujący w curlingu - początek 2 sesji o 16:00.

Narciarstwo dowolne, jazda po muldach. Swój przejazd zakończył też Dale Begg-Smith, srebrny medalista Igrzysk w Vancouver. Na razie jest czternasty, bo nowym liderem zostaje Alex Bilodeau, który akurat cztery lata temu był odrobinę lepszy - zdobył złoto.

Narciarstwo dowolne, jazda po muldach. Trwają eliminacje mężczyzn. Prowadzi Mikael Kingsbury.

Łyżwiarstwo. Warto zaznaczyć, że zawodnicy wystartują jeszcze w drugim wyścigu, gdzie będą mogli poprawić swoje wyniki.

Łyżwiarstwo. Wszytskie biegi za nami! Artur Waś kończy rywalizację na ósmym miejscu. Do prowadzacego Jana Smeekensa Polak traci 0,42 s.

Łyżwiarstwo. Kolejna zmiana wicelidera! Michel Mulder tylko 0,04 s gorszy od prowadzącego Jana Smeekensa.

Łyżwiarstwo. Tae Bum Mo awansował na drugą pozycję. To oznacza, że Artura Waś jest w chwili obecnej piąty.

Łyżwiarstwo. No to pokazał teraz Jan Smeekens na co go stać - czas 34.56, to wynik o 0,4 s lepszy od drugiego w tej chwili Nico Ihle.

Łyżwiarstwo. Startują kolejni zawodnicy, ale żaden z nich - poza wspomnianym wcześniej Niemcem - nie jest w stanie pokonać Polaka.

Łyżwiarstwo. Szybka zmiana lidera po przerwie. Nico Ihle lepszy od naszego zawodnika o 0,02 s.

Łyżwiarstwo. Wracamy do rywalizacji. Przypominamy, że na prowadzeniu wciąż jest Artur Waś.

Łyżwiarstwo. W tej chwili trwa czyszczenie torów. Po niej wystąpi 10 pozostałych par, a druga seria startów odbędzie się około godz. 16.00.

Łyżwiarstwo. Polak wciąż na prowadzeniu. Za nami rywalizacja z udziałem 10 par. W stawce jest ich łącznie aż 20.

Łyżwiarstwo. Artur Waś wychodzi na prowadzenie! Świetny bieg Polaka!

Łyżwiarstwo. Za nami start sześciu zawodników, wsród których był Artur Nogal. Na chwilę obecną Polak plasuje się na piątej pozycji.

Łyżwiarstwo. Rozpoczęła się rywalizacja panów na dystansie 500 metrów.

Za około 30 minut rozpocznie się rywalizacja z udziałem łyżwiarzy. Wśród nich zobaczymy m.in. Artura Nogala i Artura Wasia.

Short-track. Victor An zdobywa natomiast brąz.

Short-track. Tianyu Han wicemistrzmem.

Short-track. Charles Hamelin ze złotym medalem!

Short-track. Teraz już skupiamy się jednak na finale A i walce o medale.

Short-track. Ogromny pech Sjinkie Knegta. Na kilkanaście metrów przed metą został podcięty przez upadającego rywala i stracił prowadzenie.

Short-track. Stawkę finalistek sztafety pań uzupełniły Włoszki i Chinki.

Narciarstwo alepjskie. Natomiast brąz trafi w ręce Julii Mancuso.

Narciarstwo alepjskie. Srebro wywalczyła Nicole Hosp.

Narciarstwo alpejskie. Maria Hoefl-Riesch mistrzynią olimpijską w superkombinacji!

Short-track. W finale sztafet pań meldują się ekipy Korei i Kanady. Za chwilę drugi bieg, który wyłoni kolejne finalistki.

Karolina Chrapek zakończyła już rywalizację w narciarstwie alpejskim. Polka jest w tej chwili 13. (na 14 zawodniczek) i nic nie wskazuje na to, aby jej pozycja miała się poprawić.

Short-track. Stawkę uzupełniają: Han-Bin Lee, Charles Hamelin, Jack Whelbourne. W finale zobaczymy zatem siedmiu zawodników.

Short-track. Panowie walczą o awans do wielkiego finału. Pewni kwalifikacji sa już: Tianyu Han, Victor An, J.R. Celski i Dequan Chen.

Short-track. Zestawienie wszystkich uczestniczek ćwiercfinału nie uwzględnia naszej zawodniczki. Wygląda na to, że jednak nie zobaczymy jej w kolejnej rundzie.

Short-track. Na oficjalnej stronie internetowej IO przez chwilę widniała informacja o awansie Polki do kolejnej rundy - w tej chwili zniknęła.

Short-track. Czyżby jednak Patrycja Maliszewska awansowała dalej? Alyson Dudek została zdyskwalifikowana.

Short-track. Świetny start, ale później było o wiele gorzej. Nie zobaczymy jej w kolejnym biegu.

Short-track. Polka już ruszyła!

Short-track. My czekamy na występ jedynej Polki w stawce. Mowa o Patrycji Maliszewskiej, która wystartuje w 6. wyścigu.

Short-track. Else Christie, Sofia, Prosvirnova, Jorien Ter Mors, Charlotte Gilmartin, Seung-Hi Park, Emily Scott - oto kolejne ćwierćfinalistki.

Short-track. W ćwierćfinale meldują się Qiuhong Liu i Alang Kim.

Short-track. Drugi falstart Tatiany Boroduliny. To oznacza, że Rosjanka odpada z rywalizacji...

Short-track. Falstart już w pierwszym biegu.

Short-track. Eliminacje panów za nami, zatem pora na start pań. Cztery zawodniczki w każdym biegu - awans wywalczą dwie z nich.

Tak prezentuje się arena rywalizacji zawodników biorących udział w short-tracku:

Short-track. Jak łatwo policzyć w półfinale zobaczymy 18 zawodników.

Short-track. Ostatnią trójkę stanowią natomiast: Han-Bin Lee, Michael Gilday i Dequan Chen.

Short-track. Charles Hamelin, Semen Elistratov, Eduardo Alvarez, Niels Kerstholt, Francois Hamelin, Sandor Liu Shaolin - oni także przebrnęli eliminacje.

Short-track. Przypominamy, że udziału w tej konkurencji nie biorą Polacy.

Short-track. Jak Whelbourne, Yuri Confortola, Sjinkie knegt, Da Woon Sin, J.R. Celski i Sebastien Lepape - ci zawodnicy także meldują się w półfinale.

Short-track. W pierwszym z sześciu biegów eliminacyjnych kwalifikację wywalczyli: Victor An, Tianyu Han i Se Yeong Park.

Powoli wracamy do olimpijskiej rywalizacji. Niebawem rozpoczną sie eliminacje w short-tracku. Finał zaplanowano około godz. 13.00.

- Nieprzespana noc... Nie wiem czy to nadmiar emocji, czy coś innego. Ale mimo późnego powrotu ze skoczni i zmęczenia ciężko było spać. Na szczęście dziś mam wolny dzień, więc będzie czas na odpoczynek Trzeba wyciągnąć wnioski z wczorajszego dnia i żyć dalej. I znowu zacząć myśleć pozytywnie - napisał na swoim profilu na FB Maciej Kot.

Oto, co mówił po zdobyciu złotego medalu Kamil Stoch - (KLIK).

Przed nami krótka przerwa w olimpijskich zmaganiach. Finał short-tracku i rywalizacja łyżwiarzy odbędą się dopiero za około godzinę.

Wracając do dekoracji Kamila Stocha - uroczystość zaplanowano na godz. 17.10.

Panie powróca na trasę około godz. 12.00, kiedy to rozpoczną rywalizację w slalomie.

Na czele klasyfikacji znajduje się Amerykanka Julia Mancuso, która wyprzedza kolejno Larę Gut (Szwajcaria) i Tinę Maze (Słowenia).

Rywalizacja pań w superkombinacji za nami. Karolina Chrapek zajęła 28. miejsce na 34 startujące zawodniczki.

Oto porównanie dwóch złotych medalistów tegorocznych OI. 40- letni Ole Einar Bjoerndalen i 15-letnia Julia Lipnicka. Jak się okazuje, bez względu na wiek, po medal sięgnąć może każdy:

Nie poszło najlepiej Polce... 1:47.28 to dopiero 26. wynik rywalizacji. Startowało 28 zawodniczek.

A tymczasem Karolina Chrapek jest juz na trasie.

Kilka słow komentarza od Zbigniewa Bońka, prezesa PZPN:

Warto zaznaczyć, że już dziś Kamil Stoch odbierze swój złoty medal za zwycięstwo w niedzielnym konkursie.

Tak prezentuje się trasa, z którą niebawem zmierzy się Karolina Chrapek:

Tutaj możecie zapoznać się z dokładnym planem dzisiejszych zmagań i programem TV - (KLIK).

Jako pierwsza z naszych reprezentantów swój poniedziałkowy start rozpocznie Karolina Chrapek, która wystartuje w superkombinacji.

Zapraszamy na relację na żywo z kolejnego dnia rywalizacji w Soczi!
update counter
Najnowsze odcinki seriali, ciekawostki z planów! Superseriale.pl na komórce i tablecie!
KLASYFIKACJA MEDALOWA
RAZEM
1.
Rosja
Rosja
33
9
11
13
2.
Norwegia
Norwegia
26
10
5
11
3.
Kanada
Kanada
25
5
10
10
4.
USA
USA
28
12
7
9
5.
Holandia
Holandia
24
9
7
8
6.
Niemcy
Niemcy
19
5
6
8
7.
Szwajcaria
Szwajcaria
11
2
3
6
8.
Białoruś
Białoruś
6
1
0
5
9.
Austria
Austria
17
5
8
4
10.
Francja
Francja
15
7
4
4
11.
Polska
Polska
6
1
1
4
12.
Chiny
Chiny
8
1
4
3
13.
Korea Płd.
Korea Płd.
8
2
3
3
14.
Szwecja
Szwecja
15
6
7
2
15.
Czechy
Czechy
8
2
4
2
16.
Słowenia
Słowenia
8
4
2
2
17.
Japonia
Japonia
8
3
4
1
18.
Finlandia
Finlandia
5
1
3
1
19.
Wielka Brytania
Wielka Brytania
4
2
1
1
20.
Ukraina
Ukraina
2
1
0
1
21.
Słowacja
Słowacja
1
0
0
1
22.
Włochy
Włochy
8
6
2
0
23.
Łotwa
Łotwa
4
2
2
0
24.
Australia
Australia
3
1
2
0
25.
Chorwacja
Chorwacja
1
0
1
0