Soczi 2014. Dwa złota dla Polski podczas igrzysk olimpijskich po raz pierwszy w historii

2014-02-13 15:03

Dzięki zwycięstwom Kamila Stocha i Justyny Kowalczyk reprezentacja Polski po raz pierwszy w historii może pochwalić się zdobyciem dwóch złotych medali podczas jednych zimowych igrzysk olimpijskich.

W czwartek złoto w biegu na dystansie 10 km stylem klasycznym zdobyła Justyna Kowalczyk.

Zobacz koniecznie: Justyna Kowalczyk MISTRZYNIĄ! Cała Polska gratuluje złotego medalu. Lewandowski, Boniek...

Dla naszej zawodniczki było to już drugie zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich. Poprzednio Kowalczyk sięgnęła po złoty medal w Vancouver, kiedy to triumfowała w rywalizacji na 30 km.

W niedzielę swoje zrobił także Kamil Stoch. Lider Pucharu Świata wygrał zawody na normalnej skoczni.

Dzięki sukcesom Stocha i Kowalczyk Polska po raz pierwszy w historii zdobyła dwa złote medale podczas jedenej imprezy.