Miralem Pjanic

Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP

Trening czyni mistrza. Miralem Pjanic trenuje uderzenia z połowy boiska [WIDEO]

2014-07-27 13:53

Gol z połowy boiska? Zdarza się. Wystarczy fura szczęścia i błąd bramkarza. A może jednak nie? Zapoznajcie się z przypadkiem Miralema Pjanica. Bośniaka, który w sobotnią noc pokonał bramkarza Manchesteru United z 60 metrów.

Rzadko który gol wzbudza takie emocje. Ale też nieczęsto obserwuje się bramki po strzałach z połowy boiska. A właśnie w ten sposób Miralem Pjanic pokonał Bena Amosa podczas towarzyskiego starcia Romy z Manchesterem United (2:3).

Przyjął, popatrzył, strzelił. Pierwsze skojarzenie? Profesor. Drugie? Geniusz? Trzecie? Szczęściarz. Błąd!

Jak się okazuje, dla Pjanica podobne wyzwanie to niemal chleb powszedni. Przebywająca na zgrupowaniu w Stanach Zjednoczonych Roma udała się w piątek na trening Denver Broncos. W pewnym momencie Bośniak pożyczył owalną piłkę od zawodników NFL, ustawił sobie 50 jardów celu i kopnął niczym Sebastian Janikowski między dwa odległe słupki.

A 24 godziny później powtórzył podobne osiągnięcie w pojedynku z "Czerwonymi Diabłami". I jak teraz poważnie traktować polskich piłkarzy, którzy potrafią stwierdzić na łamach mediów, że "nie widzą sensu szlifowania stałych fragmentów gry"?