Polska - Szwajcaria 2:2. Świetny mecz we Wrocławiu, piękne gole i emocje [ZDJĘCIA]

2014-11-18 23:53

Kibice we Wrocławiu byli świadkami bardzo ciekawego widowiska, jakie stworzyli piłkarze Polski i Szwajcarii. Podopieczni Adama Nawałki nie zdołali zakończyć roku 2014 zwycięstwem, ale remis z 12. drużyną rankingu FIFA należy przyjąć pozytywnie. Mogło być lepiej, ale goście wyrównali w końcówce grając z przewagą jednego zawodnika.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla biało-czerwonych. Już w 4. minucie Josip Drmić otrzymał doskonałe podanie i w sytuacji sam na sam pokonał Artura Boruca. Bramkarz Bournemouth, który zagrał w pierwszej połowie, zaliczył jednak bardzo dobry występ. Boruc kilka razy ratował polski zespół przed utratą gola. Biało-czerwoni nie pozostawali dłużni. Swoje okazje miał Robert Lewandowski, ale w świetnej dyspozycji był także Roman Burki.

Kiedy wydawało się, że Polacy nie znajdą sposobu na golkipera gości, w ostatniej akcji pierwszej połowy do siatki trafił Artur Jędrzejczyk. Obrońca FK Krasnodar tak się ucieszył z gola, że w przypływie euforii wskoczył na trybuny i usiadł wśród kibiców! Fani byli zachwyceni i wyściskali i wycałowali szczęśliwego strzelca.

Niemcy utopili Hiszpanów w Vigo po partii szachów. Toni Kroos pogrążył gospodarzy

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Mecz był otwarty, a obaj bramkarze mieli sporo pracy. W 61. minucie Polacy wyszli na prowadzenie. Do rzutu wolnego podszedł Arkadiusz Milik i uderzył w stylu Andrei Pirlo. Burki był bez szans!

Polakom nie udało się jednak dowieźć korzystnego wyniku do końca. W 83. minucie za bezmyślny faul drugą żółta kartkę zobaczył Michał Żyro i wyleciał z boiska, na którym pojawił się pół godziny wcześniej. Szwajcarzy wykorzystali osłabienie biało-czerwonych i doprowadzili do wyrównania.

Polska - Szwajcaria 2:2 (1:1)
Jędrzejczyk 45, Milik 61 - Drmić 4, Frei 87

Polska: Artur Boruc (46. Łukasz Fabiański) - Paweł Olkowski, Thiago Cionek, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk (52. Łukasz Broź) - Michał Kucharczyk (53. Michał Żyro), Grzegorz Krychowiak (68. Łukasz Teodorczyk), Tomasz Jodłowiec, Piotr Zieliński (46. Arkadiusz Milik), Maciej Rybus - Robert Lewandowski (63. Sebastian Mila)

Szwajcaria: Roman Burki - Michael Lang, Fabian Schar, Steve von Bergen, François Moubandje - Gelson Fernandes (62. Fabian Frei), Gokhan Inler (46. Valon Behrami), Pajtim Kasami (68. Haris Seferović), Xherdan Shaqiri, Valentin Stocker (62. Admir Mehmedi) - Josip Drmić (77. Marco Schönbächler)

Żółte kartki: Jodłowiec, Żyro, Mila, Broź - Bürki, Schönbächler.

Czerwona kartka: Żyro (83. minuta, za drugą żółtą).