Polska - Mołdawia

Autor: archiwum se.pl

POLSKA - MOŁDAWIA. Wymęczyli Mołdawię - relacja z Wrocławia

2012-09-12 12:31

Miały być trzy punkty i są. A styl? Lepiej byłoby dla reprezentacji Polski, żeby w ogóle o nim nie wspominać. Bo przez większość meczu z Mołdawią (2:0) w el. do MŚ 2014 biało-czerwoni grali nieporadnie i słabo, chwilami rozpaczliwie broniąc się przed stratą gola.

Gdyby taki przebieg i wynik miał mecz z Anglią, który odbędzie się w październiku, bylibyśmy przeszczęśliwi. Jednak bezradność Polaków w meczu ze słabą Mołdawią jest bardzo niepokojąca.

Już początek spotkania zwiastował kłopoty, odważnie grali Mołdawianie, a nasi denerwowali nieporadnością. W 8. minucie rywale po raz pierwszy bardzo mocno zagrozili bramce Przemysława Tytonia. Znany z występów w I-ligowej Cracovii Alexandru Suworow z kilkunastu metrów z rzutu wolnego huknął bardzo mocno i piłka leciała pod poprzeczkę, jednak Tytoń wyciągnął się i wybił ją na rzut rożny.

Na szczęście w 33. minucie rywale popełnili błąd, który pozwolił Polakom wyjść na prowadzenie. Patras ostro sfaulował w polu karnym Piszczka, a jedenastkę na gola zamienił Jakub Błaszczykowski (27 l.). To już drugi karny wykorzystany przez kapitana reprezentacji w tych eliminacjach (w piątek Kuba z 11 metrów strzelił gola Czarnogórze). Niecały rok temu Błaszczykowski w towarzyskim meczu z Włochami właśnie we Wrocławiu nie wykorzystał rzutu karnego, teraz w świetnym stylu się poprawił. Znacznie lepiej Polacy zaczęli grać dopiero w końcówce, kiedy chwilami kotłowało się pod bramką Mołdawii. Efektem tego był gol Jakuba Wawrzyniaka (29 l.).

Warto dodać, że kadra zagrała we Wrocławiu po raz trzeci i odniosła dopiero pierwsze zwycięstwo (wcześniej przegrała z Włochami 0:2 i Czechami 0:1).

Polska - Mołdawia 2:0

1:0 Błaszczykowski 33. min (kar), 2:0 Wawrzyniak 81. min

Sędziował: Ilias Spathas (Grecja) Widzów: 20 000

Polska: Tytoń - Piszczek, Wasilewski Ż, Glik, Wawrzyniak - Błaszczykowski, Polanski, Borysiuk (76. Krychowiak), Mierzejewski (71. Sobiech) - Saganowski (46. Sobota), Lewandowski

Mołdawia: Namasco - Armas, Epureanu, Ivanov (73. Onica), Golovatenco - Covalciuc, Gatcan Ż, Suvorov (83. Aleksiejew), Patras (46. Ovseannicov) - Picusciac, Racu

Eliminacje MŚ

Cały świat grał o mundial w Brazylii

Tego sie nikt nie spodziewał! Ambitnym piłkarzom z Gruzji zabrakło czterech minut do wywalczenia sensacyjnego remisu z Hiszpanią. Zwycięskiego gola dla mistrzów świata i Europy zdobył dopiero w 86. minucie Roberto Soldado (27 l.).