Gwizdek24.pl » Piłka Nożna » Reprezentacja » POLSKA - IRLANDIA, wynik 0:2. Bezbarwny mecz orłów Fornalika w Dublinie. Zapis relacji NA ŻYWO w internecie.POLSKA - IRLANDIA, MECZ POLSKA - IRLANDIA, POLSKA - IRLANDIA 06.02.2013, POLSKA - IRLANDIA NA ŻYWO, POLSKA - IRLANDIA LIVE, POLSKA - IRLANDIA ONLINE, POLSKA - IRLANDIA W INTERNECIE, RELACJA, POLSKA -

POLSKA - IRLANDIA, wynik 0:2. Bezbarwny mecz orłów Fornalika w Dublinie. Zapis relacji NA ŻYWO w internecie

Polska przegrała z Irlandią 0:2 w towarzyskim meczu rozegranym w środę w Dublinie. Podopieczni Waldemara Fornalika grali słabo i bez pomysłu, co nienajlepiej zwiastuje przed zbliżającymi sie potyczkami w eliminacjach do mistrzostw świata w Brazylii. Serwis Gwizdek24.pl przeprowadził ze spotkania Polska - Irlandia relację tekstową na żywo, której zapis dostępny jest w rozwinięciu.

NIE WIDZISZ RELACJI NA ŻYWO? ODŚWIEŻ STRONĘ

90'

Koniec! Polska przegrała po bezbarwnym meczu z Irlandią 0:2.

88'

Walczymy o honorowe trafienie, ale bez skutku. Z dystansu szczęścia szukał Grosicki, strzelił jednak niecelnie.

83'

Błaszczykowski próbował indywidualnym rajdem przedrzeć się prawym skrzydłem, ale mijając Sammona faulował go i od rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.

77'

Piątej zmiany dokonuje Waldemar Fornalik: schodzi Łukasik, wchodzi Mierzejewski.

75'

Wrzutka w szesnastkę Polaków w wykonaniu Hendricka, Hoolahan uciekł w polu karnym Wasilewskiemu i prostym podbiciem umieścił piłkę obok bezradnego Szczęsnego.

75'

GOOOOL! 2:0 dla Irlandii.

72'

Lewandowski holował długo piłkę środkiem boiska, w końcu zgrał na lewą flankę do Błaszczykowskiego, kapitan próbował odegrać do "Lewego", ale przeszkodzili mu w tym rywale.

68'

Brakuje czystych, klarownych sytuacji. Podopieczni Waldemara Fornalika atakują, lecz zdają się nie mieć pomysłu na sforsowanie dobrze funkcjonującej defensywy Irlandyczków.

63'

Błaszczykowski wykłada świetnie piłkę Milikowi, ten przyjmuje ją i składa się do strzału, ale robi to na tyle niezgrabnie, że potyka się o futbolówkę i przewraca.

62'

Fatalny błąd Perquisa, który tak niefortunnie wybił piłkę, że ta trafiła w polu karnym pod nogi Sammona. Na nasze szczęście Irlandczykowi piłkę spod nóg wygarnął Wojciech Szczęsny.

60'

Kolejna zmiana w naszej reprezentacji: schodzi Obraniak, zastąpi go Milik.

56'

Obraniak dośrodkowuje w szesnastkę z rzutu wolnego, piłka po głowie jednego z obrońców trafia po nogi Błaszczykowskiego, ten po ziemi dogrywa na 10. metr, ale futbolówkę wybijają Irlandczycy.

52'

Dalekie wyjście Szczęsnego przed pole karne, ale skuteczne, bowiem dopadł do piłki przed McCleanem.

49'

McCarthy strzelał groźnie z dystanu, ale bardzo przytomną interwencją popisał się Szczęsny.

21:57

Trzech zmian dokonał w przerwie Waldemar Fornalik. Boisko opuścili Boruc, Glik i Pawłowski, zaś ich miejsce zajęli Szczęsny, Wasilewski i Grosicki.

46'

Zaczynamy drugą część spotkania.

45'

Koniec pierwszej połowy. Polacy dominowali, ale to oni stracili bramkę i przegrywają do przerwy w Dublinie 0:1.

45'

Boenisch ładnie dwójkowo rozegrał piłkę na skrzydle z Błaszczykowskim, ten pierwszy popędził z futbolówka do linii końcowej i dośrodkował, ale... poza linię końcową boiska.

43'

Żółtą kartką za faul na McCleanie ukarany Glik.

39'

Błaszczykowski główkuje minimalnie nad poprzeczką bramki Forde'a. Atakujemy, ale nie ma efektów w postaci gola.

38'

Przewraca sie w polu karnym Lewandowski, ale gwizdek arbitra milczy.

37'

Lewandowski strzela z woleja i ledwo, czubkami palców broni Forde!

35'

Zamieszanie w naszym polu karnym po rzucie rożnym, najpierw strzał z bliskiej odległości obronił instynktownie Boruc, ale przy dobitce Clarka nie miał już szans.

35'

GOOOOOL! Niestety, 1:0 dla Irlandii...

32'

I znowu nasi w natarciu, dynamicznie w szesnastkę Irlandczyków wbiegał Błaszczykowski, ale dwóch stoperów z "Zielonej Wyspy" poradziło sobie z kapitanem biało-czerwonych.

30'

... Robert za mocno wypuścił sobie jednak futbolówkę i strzelił prosto w Forde'a.

30'

Ależ sytuację zmarnował przed chwilą Robert Lewandowski! Kapitalnym podaniem popisał się Błaszczykowski, wypuszczając swojego klubowego kolegę na sytuację jeden na jeden...

26'

Szukał "Lewego" podanie Łukasik, ale czujny był teraz O'Shea.

20'

Ładnie do środka z futbolówką przy nodze schodził Pawłowski. Zawodnik Zagłębia zamiast podawać do niepilnowanego Lewandowskiego zdecydował się jednak na drybling, co zakończyło sie stratą.

19'

Błąd Forde'a przy wyprowadzaniu piłki, który próbował wykorzystać Obraniak. Pomocnik Bordeaux strzelał, ale futbolówka odbiła się o jednego z defensorów i wyszła na rzut rożny.

16'

Brzydki faul O'Shea na Lewandowskim, reprezentant Irlandii ostrzeżony tylko przez arbitra.

12'

Dośrodkowanie Obraniaka z narożnika boiska na 5-6 metr, tam główkował Boenisch, lecz niestety niecelnie.

11'

Lewandowski wywalczył rzut rożny.

9'

Boenisch ponownie próbował dogrywać z prawego skrzydła, ale tym razem zablokował go jeden z rywali.

7'

Glik na wolne pole do Lewandowskiego, ale napastnik Borussii był na spalonym.

5'

Boenisch błyskawicznie wszedł z piłką w pole karne, jego dogranie na piąty metr przed bramkę zostało zatrzymane jednak przez Forde'a.

3'

Dużo walki, ale też niedokładności po obu stronach w pierwszych minutach spotkania.