Niemcy - Polska. Nudno i bez goli w Hamburgu

2014-05-14 0:42

- Z każdym rywalem można wygrać - mówił przed towarzyskim meczem z zachodnimi sąsiadami selekcjoner polskiej kadry, Adam Nawałka (57 l.). W praktyce na boisku Biało-Czerwoni prezentowali się bardzo przeciętnie i tylko interwencji Sławomira Peszki (29 l.) z pierwszej połowy meczu zawdzięczają to, że po raz kolejny nie przegrali z Niemcami.

Pierwsza połowa meczu to 45 minut z kategorii tych, o których każdy chce jak najszybciej zapomnieć. Po trybunach niosło się "gramy u siebie", wykrzykiwane przez około 6 tysięcy polskich fanów, ale Biało-Czerwoni nie dostosowali się do poziomu kibiców. Debiutujący w kadrze Thiago Cionek, który zagrał od pierwszej minuty, próbował strzelać raz - ale po dośœrodkowaniu zamiast głową odbił piłkę ramieniem. Gdyby nie Peszko to do przerwy przegrywalibyœmy 0:1, bo pomocnik FC Koeln uratował Polaków wybijając piłkę z linii bramkowej.

Po zmianie stron było tylko gorzej, a momentami na grę Biało-Czerwonych aż szkoda było patrzeć. Podczas jednej z kontr w dobrej sytuacji znalazł się Arkadiusz Milik, ale temu... futbolówka zaplątała się między nogami. Kolejne minuty upłynęły na nieudolnych próbach ataku z jednej i drugiej strony, a poczynaniom piłkarzy na trybunach towarzyszyły gwizdy.

Tak relacjonowaliśmy mecz Niemcy - Polska. Zobacz zapis relacji NA ŻYWO

Mecz, o którym niemiecka prasa pisała, że jest farsą i najbardziej niepotrzebnym spotkaniem kadry w ostatnich latach, zakończył się więc bezbramkowym remisem. Niemcy nie ugrali na nim nic, gdyż trudno sądzić, by po tym spotkaniu trener Joachim Loew wiedział, kogo ma dołączyć do kadry na mundial w Brazylii. Polacy z kolei nadal stoją w miejscu, bo z testowanych piłkarzy nie wyróżnił się nikt, a debiutujący w kadrze Cionek dopasował się do przeciętnego poziomu kolegów.

Trener Nawałka przed meczem mówi o tym, że selekcja w kadrze ma na celu wyłonienie podstawowego składu i gabinetu cieni, czyli postaci drugoplanowych, ale wartośœciowych. Niestety w naszych barwach po boisku biegały same cienie.

Niemcy - Polska 0:0

Niemcy: Ron-Robert Zieler (46. Marc-Andre ter Stegen) - Antonio Rudiger (46. Benedikt Hoewedes), Matthias Ginter, Shkodran Mustafi, Oliver Sorg (82. Christian Guenter) - Leon Goretzka (46. Andre Hahn), Christoph Kramer, Sebastian Rudy, Max Meyer ((76. Maximilian Arnold), Julian Draxler - Kevin Volland (71. Sebastian Jung)

Polska: Artur Boruc - Paweł Olkowski, Thiago Cionek (76. Maciej Wilusz), Łukasz Szukała, Jakub Wawrzyniak - Sławomir Peszko (53. Michał Żyro), Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich (81. Paweł Wszołek), Ludovic Obraniak (53. Karol Linetty), Maciej Rybus (90. Rafał Wolski) - Marcin Robak (53. Arkadiusz Milik)