Mecz Polska – USA, wynik 2:2. Kadra Smudy znów remisuje

2010-10-10 12:05

Reprezentacja Polski w towarzyskim spotkaniu, które odbyło się w Chicago zremisowała z drużyną USA 2:2. Kadra Franciszka Smudy już po raz siódmy z rzędu nie odniosła zwycięstwa. Gole dla Polski strzelili Adam Matuszczyk (30 min.) oraz Jakub Błaszczykowski (72 min.).

Na stadionie Soldier Field w Chicago przybyło ponad 30 tysięcy osób. Wśród kibiców było aż 20 tysięcy Polonii. Na trybunach aż wrzało od rodaków ubranych w narodowe barwy.

Patrz też: Mecz Polska - USA. Andrzej Niedzielan na ratunek

Już w 13. minucie Polska straciła pierwszą bramkę. Amerykanin Jozy Altidore pokonał na obronie Żewłakowa i Pietrasiaka a na koniec nie dał szans Arturowi Borucowi. Adam Matuszczyk w 30 minucie ustanawia wynik 1:1. Kolejny gol dla gospodarzy padł w drugiej połowie (53 min.) przy rzucie rożnym. Wysoki Oguchi Onyewu strzałem głową odzyskał prowadzenie reprezentacji USA.

Dopiero ambitny Jakub Błaszczykowski uratował honor Polskiej drużyny i znakomicie wpakował piłkę do siatki przeciwnika w 72 minucie.

Zobacz koniecznie: Polska - USA, mecz towarzyski: bramki, akcje - wideo, YouTube

Jest to siódmy mecz Biało-Czerwonych bez zwycięstwa. Kolejna szansa przed naszymi zawodnikami we wtorek, kiedy rywalem polskiej drużyny będzie Ekwador.