Mecz Polska - Ukraina, wynik 1:1. Jeleń przełamuje złą passę reprezentacji

2010-09-05 18:07

Polska reprezentacja przełamała złą passę w meczu towarzyskim z Ukrainą. Po 430 minutach bez strzelenia gola biało-czerownym udało się trafić do bramki przeciwnika. Ukraińskiego bramkarza pokonał Ireneusz Jeleń. Niestety w doliczonym czasie gry do bramki Artura Boruca wpadła piłka strzelona przez Jewhena Sełezniowa. Mecz zakończył się wynikiem remisem 1:1.

Polska reprezentacja nie zachwycała grą na stadionie Widzewa w Łodzi podczas meczu towarzyskiego przed EURO 2012. Podopieczni Franciszka Smudy nie wykorzystali kilku sytuacji strzeleckich, popełniali błędy w obronie, a na boisku ogólnie rzecz biorąc wiało nudą.

Zła passa prawie 400 minut bez strzelenia gola odwróciła się dzięki bohaterowi spotkania, Ireneuszowi Jeleniowi. Zawodnik francuskiego Auxerre w 42 minucie meczu wykorzystał podanie Jakuba Błaszczykowskiego i pewnie wpakował piłkę do siatki ukraińskiego goalkeepera.

Gdy wydawało się już, że Polacy pokonają Ukraińców przeciwnicy wykorzystali moment, że defensywa czekała na gwizdek sędziego. W doliczonym czasie gry gdy próbowali złapać rywali w pułapkę offside'ową zza obrońców wyskoczył Jewhen Sełezniow. Napastnik pokonał Boruca i ustanowił wynik spotkania na 1:1.