El. Euro 2016: Polska rozbiła Gibraltar 7:0. Cztery gole Lewandowskiego [WIDEO + ZDJĘCIA]

2014-09-08 1:56

Gibraltar - Polska 0:7 na początek eliminacji Euro 2016. Koszmarna pierwsza połowa, popisowy początek drugiej i pogrom na końcu. Biało-czerwoni udanie rozpoczęli zmagania w grupie D, a Robert Lewandowski dzięki ustrzeleniu czterech goli zbliżył się do czołówki najlepszych strzelców w historii reprezentacji! Zobacz zapis relacji NA ŻYWO.

O pierwszej połowie najlepiej zapomnieć. Podopieczni Adama Nawałki w pierwszych trzech kwadransach właściwie nie zagrozili bramce Jordana Pereza. Jedyny gol - Kamila Grosickiego - przypominał raczej nieporozumienie w szeregach gospodarzy. Bramkarz zapomniał się rzucić, obrońca wybić, a pomocnik zapobiec zagraniu.

Zbigniew Boniek: Najlepsza kadra od 1982 roku!

Od początku drugiej połowy Polacy ruszyli jednak do przodu. Najpierw błysnął drugi raz Kamil Grosicki, który przed strzałem do pustej bramki położył całą defensywę rywali. Podobnej szarży nie powstydziłby się zapewne sam Brazylijczyk Garrincha.

Później do roboty wziął się Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu Monachium w 40 minut trafił do siatki Gibraltaru cztery razy (62 mecze w kadrze i 23 gole). Jedną dorzucił jeszcze Łukasz Szukała, a Polska pokonała rywali 7:0. Takiego początku eliminacji nie zanotował bodaj żaden selekcjoner polskiej kadry.

Gibraltar - Polska 0:7 (0:1)
Grosicki 11, 47, Lewandowski 50, 53, 86, 90, Szukała 57

Gibraltar: Jordan Perez - Scott Wiseman, Joseph Chipolina, David Artell (88. Aaron Payas), Ryan Casciaro, Roy Chipolina, Lee Casciaro, Rafael Bado (46. Jake Gosling), Kyle Casciaro (63. Adam Priestley), Liam Walker, Brian Perez

Polska: Wojciech Szczęsny - Paweł Olkowski, Łukasz Szukała, Kamil Glik, Jakub Wawrzyniak - Kamil Grosicki (78. Filip Starzyński), Mateusz Klich (71. Waldemar Sobota), Grzegorz Krychowiak, Maciej Rybus - Arkadiusz Milik (71. Krzysztof Mączyński), Robert Lewandowski

Żółte kartki: Artell - Klich, Glik

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail