Puchar Azji: Australia lepsza od Korei Południowej w finale! Pierwszy triumf Socceros

2015-01-31 20:27

Znamy mistrza Azji! Przez najbliższe cztery lata królami największego kontynentu na globie będą Australijczycy, którzy w finałowym spotkaniu mistrzostw kontynentu pokonali zawodników z Korei Południowej 2:1! Gola na wagę tytułu zdobył - w dogrywce - James Troisi. Najlepszym zawodnikiem turnieju obwołano jednak piłkarza angielskiego trzecioligowca Swindon Town Massimo Luongo.

Luongo - jeden z największych australijskich talentów ostatnich lat - strzelił w finale pierwszą bramkę dla "Socceros". Długo wydawało się, że będzie to trafienie na wagę ostatecznego triumfu. W ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry wyrównał jednak Son Heung-Min i o tytule zadecydować musiała dogrywka. W niej lepsi okazali się piłkarze z Oceanii.

Marco Paixao w Lechu Poznań? Gwiazda Ekstraklasy blisko Kolejorza!

Trzecie miejsce w Pucharze Azji zdobyła reprezentacja Zjednoczonych Emiratów Arabskich, która pokonała w starciu o brązowy medal Iran 3:2. Brązowi medaliści turnieju drogę do półfinałów mieli jednak wyjątkowo trudną. W ćwierćfinale musieli wyeliminować zespół Japonii - absolutnych rekordzistów na kontynencie. Czterokrotni triumfatorzy Pucharu Azji nie obronili tym samym tytułu z 2011 roku.

Australia - Korea Południowa 2:1 (1:0, 1:1)