David Moyes, Robin van Persie, Manchester United

Świetny Manchester United, Arsenal Londyn rozpoczął od falstartu

2013-08-18 11:55

Za nami pierwsze mecze nowego sezonu Premier League. Rozgrywki udanie zainaugurowali podopieczni Davida Moyesa, którzy 4:1 pokonali Swansea. Falstart zaliczyli za to gracze Arsenalu, którzy na własnym boisku przegrali 1:3 z Aston Villą.

W sobotę jako pierwsi na murawę wybiegli piłkarze Liverpoolu i Stoke City. Gracze z Anfield Road, dzięki trafieniu Daniela Sturridge'a, pokonali rywali 1:0. Trzy punkty drużynie Brendana Rodgersa uratował w końcówce Simon Mignolet, który obronił rzut karny.

W jednym z najciekawszych spotkań 1. kolejki Premier League Arsenal Londyn przegrał u siebie z Aston Villą 1:3. Mecz rozpoczął się zgodnie z planem Arsene'a Wengera. Już w 6. minucie prowadzenie "Kanonierom" zapewnił Olivier Giroud. Gdy wydawało się, że piłkarze z Emirates Stadium pójdą za ciosem i zdobędą kolejną bramkę, do głosu zaczęli dochodzić goście.

W 22. minucie arbiter podyktował rzut karny po faulu Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz obronił jedenastkę, jednak wobec dobitki Christiana Benteke był bezradny. W drugiej połowie ten sam zawodnik dołożył jeszcze jedno trafienie, a wynik meczu ustalił Antonio Luna. Arsenal kończył mecz w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Laurent Kościelny.

W przeciwieństwie do Arsen'a Wengera, rozgrywki dobrze zainaugurował David Moyes. Jego Manchester United 4:1 pokonał Swansea. Po dwa gole w tym meczu zdobyli Danny Welbeck i Robin Van Persie.