Edin Dżeko, Edin Dzeko, Manchester City

Autor: East News Edin Dzeko

Puchar Ligi Angielskiej: Manchester City za burtą. Nie obroni tytułu!

2014-10-30 0:14

Przed tym spotkaniem nikt nie stawiał na Newcastle United! Manchester City był bitym faworytem - miało być łatwo i przyjemnie, a wyszło zupełnie inaczej. Goście przyjechali na Etihad Stadium i nadspodziewanie łatwo ograli gospodarzy. To oznacza, że "The Citizens" nie obronią wywalczonego przed rokiem Pucharu Ligi Angielskiej

W poprzednim sezonie podopieczni Manuela Pellegriniego sięgnęli po tytuł, tracąc zaledwie dwa gole w całych rozgrywkach. Teraz tyle samo dali sobie wbić w jednym meczu z Newcastle, które jest jedną z ich ulubionych ofiar (na 17 ostatnich spotkań Manchester wygrał aż 15, dwa zakończyły się remisem). Jeżeli dodamy, że "Sroki" nie wygrały na stadionie "The Citizens" od 14 lat, to nikt przy zdrowych zmysłach nie mógł przewidzieć tego, co stało się w środowy wieczór.

Alexis Sanchez załatwił Czarne Koty. Czyste konto Wojciecha Szczęsnego

Newcastle zwyciężyło 2:0 po golach Rolando Aaronsa i Moussy Sissoko. Bramka tego pierwszego przerwała trwającą 525 minut posuchę strzelecką - tyle bowiem czasu podopieczni Alana Pardewa czekali na pokonanie bramkarza Manchsteru City we wszystkich rozgrywkach. W nagrodę zagrają w ćwierćfinale Pucharu Ligi z Tottenhamem Hotspur.

Co ciekawe, w poprzednim sezonie obie drużyny również grały ze sobą w 4. rundzie Capital One Cup, a mecz także zakończył się wynikiem 2:0 - z tą różnicą, że na korzyść piłkarzy z Etihad Stadium.

Manchester City - Newcastle United 0:2 (0:1)