Manchester City, Edin Dżeko, Edin Dzeko i Kun Aguero

Premier League kończy 2012 rok. Wielkie emocje na Carrow Road

2012-12-29 20:15

Ostatnia w 2012 roku kolejka Premier League przyniosła wiele emocji. Najwięcej było ich w Norwich, gdzie gospodarze sprawili mistrzom kraju z Manchesteru wyjątkowo ciężką przeprawę.

Na Carrow Road już po pięciu minutach City prowadziło 2:0 po golach Edina Dżeko. Bośniak zazwyczaj grając od pierwszych minut spisywał się słabo, a pełnię możliwości pokazywał wyłącznie jako "joker", ale tym razem prezentował się na miarę oczekiwań już od początku spotkania.

Po kwadransie zmagań gola kontaktowego zdobyło Norwich - przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Pikington, Joe Hart nie miał przy tym strzale zbyt dużych szans na skuteczną interwencję. Sytuację "Obywateli" skomplikowała dodatkowo czerwona kartka Samira Nasriego, którą Francuz otrzymał tuż przed przerwą.

Wydawało się, że po zmianie stron gospodarze rzucą się na podopiecznych Roberta Manciniego, ale to osłabione City strzeliło gola zaraz po wznowieniu gry (50. minuta). Na odpowiedź Norwich nie trzeba było długo czekać, już kilkadziesiąt sekund później Russell Martin zdobył gola na 2:3.

W ciągu kilku kolejnych minut padły kolejne dwie bramki, najpierw do własnej siatki przy pomocy Dżeko trafił Bunn, a chwilę później Harta ponownie pokonał Martin. "Kanarki" do ostatniego gwizdka starały się doprowadzić do remisu, ale ostatecznie mistrzowie Anglii wygrali 4:3 i wywieźli z Carrow Road trzy punkty.

Norwich City - Manchester City 3:4 (1:2)

Pikington 15', Martin 63' i 75' - Dżeko 2' i 5', Aguero 50', Bunn 67' (samobójcza)