Didier Drogba, Maribor - Chelsea

Autor: East News Didier Drogba

Premier League: Chelsea przegrywa pierwszy raz w sezonie! W Newcastle

2014-12-06 20:29

Aż 15 kolejek londyńska Chelsea musiała czekać na pogromcę w tym sezonie Premier League. Okazały się nim "Sroki" z Newcastle, które pokonały drużynę Jose Mourinho 2:1. Chelsea mimo to i tak zachowa fotel lidera angielskiej ekstraklasy, choć coraz bardziej widać, że "The Blues" zaczynają odczuwać trudy sezonu.

Do soboty Chelsea wygrała 11 spotkań, przegrała tylko trzy. Teraz dopisuje sobie pierwszą  porażkę, a znając Jose Mourinho, wpadł mu w oko... jego kat, czyli Pipiss Cisse. Senegalczyk wszedł na boisko w 53. minucie, a już cztery minuty później otworzył wynik meczu. W 78. minucie wykończył szybki atak.

Chelsea w formie, pewna wygrana w derbach Londynu

Gości z Londynu stać było tylko na honorowe trafienie weterana, Didiera Drogby. Mimo porażki zachowają prowadzenie w tabeli, bo drugie City wyprzedzali przed tą kolejką o sześć punktów. Jose Mourinho musi jednak zrozumieć w końcu, że grając bez żadnej rotacji, jego podopiecznym może w trakcie sezonu zwyczajnie... zabraknąć paliwa. A wówczas zdobycie tytułu mistrzowskiego stanie się odległym marzeniem.

Właśnie mecz obrońców tytułu z Manchesteru z Evertonem (w sobotę wieczorem) zapowiada się najciekawiej z 15. kolejki Premier League.

Jose Mourinho: Złota Piłka jest największym złem dla futbolu