1pub_Costa czyś ty oszalał?!

Autor: East News Martin Skrtel, Diego Costa

Diego Costa, czyś ty oszalał?! Tak fauluje gwiazda Chelsea

2015-01-29 8:40

Boiskowy bandytyzm czy czysty przypadek? Angielskie media nie ustają w rozważaniu przyczyn karygodnego zachowania Diego Costy (27 l.). Snajper Chelsea Londyn dwa razy brutalnie zaatakował rywali w spotkaniu z Liverpoolem (1:0 po golu Ivanovicia, awans Chelsea) w półfinale Pucharu Ligi Angielskiej.

Piłkarze od pierwszych minut nie oszczędzali kości. Na boisku trwała walka na całego, a znany już wcześniej z zadziorności Costa ostro rywalizował z obrońcami The Reds. Ci nie odpuszczali mu i grali na pograniczu faulu, ale w rewanżu Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem przeszedł samego siebie.

Najpierw w walce z Emre Canem, z wielką siłą nadepnął mu na nogę, czym mógł spowodować długotrwały uraz rywala. Powtórki telewizyjne pozwalają przypuszczać, że zrobił to z premedytacją. W drugiej połowie to samo zrobił Martinowi Skrtelowi.

Piłkarze Liverpoolu byli wściekli. Rzucili się napastnikowi Chelsea do gardła i na boisku rozpętała się awantura, którą jednak zażegnał sędzia. Arbiter zresztą się nie popisał, bo obu fauli nie widział.

Jose Mourinho: Złota Piłka jest największym złem dla futbolu

- Uwielbiam pasję, kocham agresję, ale myślę, że Diego dwa razy posunął się za daleko. To powinna być czerwona kartka, ale żaden z sędziów tego nie widział. W powtórkach można zobaczyć, że on naprawdę chciał stanąć na Emre Cana, zamierzał to zrobić i dopiął swego - powiedział Thierry Henry, legenda Premier League.

Zapis obu fauli analizować będzie komisja dyscyplinarna z angielskiego związku piłki nożnej. Coscie grozi dyskwalifikacja (nawet 3 mecze). A już w niedzielę Chelsea w hicie ligowym zmierzy się z Manchesterem City...