Eden Hazard, Chelsea Londyn

Autor: Eastnews Eden Hazard, Chelsea Londyn

Chelsea zdobyła Puchar Ligi Angielskiej! Triumf Mourinho!

2015-03-01 20:12

Chelsea sięgnęła po pierwsze w tym sezonie trofeum! Podopieczni Jose Mourinho ograli w finale Pucharu Ligi Angielskiej lokalnego rywala - Tottenham 2:0! Dla portugalskiego szkoleniowca to pierwsze zdobyte trofeum od... trzech lat.

"The Blues" bramkę zdobyli tuż przed zmianą stron. Do siatki trafił John Terry. Niewiele ponad dziesięć minut po przerwie wynik spotkania ustalił Diego Costa. Do końca ekipa ze Stamford Bridge nie oddała prowadzenia i sięgnęła po puchar.

Liverpool ograł Manchester City w hicie Premier League!

Było to pierwsze trofeum zdobyte przez Jose Mourinho od trzech lat. Po raz ostatni znany trener cieszył się ze zwycięstwa w... Superpucharze Hiszpanii, zdobytym wraz z Realem Madryt w 2012 roku.

Chelsea wciąż ma szansę na wygranie dwóch innych rozgrywek. W tabeli Premier League piłkarze z Londynu mają pięć punktów przewagi nad drugim Manchesterem City i jeden mecz zaległy. W Lidze Mistrzów zagrają niebawem rewanżowy mecz 1/8 finału z PSG.

Chelsea FC - Tottenham Hotspur FC 2:0
Bramki: Terry 45, Diego Costa 56

Chelsea: Petr Cech - Branislav Ivanović, Gary Cahill, John Terry, Cesar Azpilicueta - Ramires, Kurt Zouma, Cesc Fabregas (88. Oscar) - Willian (76. Juan Cuadrado), Diego Costa (90. Didier Drogba), Eden Hazard

Tottenham: Hugo Lloris - Kyle Walker, Eric Dier, Jan Vertonghen, Danny Rose - Andros Townsend (62. Moussa Dembélé), Nabil Bentaleb, Ryan Mason (71. Erik Lamela), Christian Eriksen, Nacer Chadli (80. Roberto Soldado) - Harry Kane

Żółte kartki: Willian, Cahill, Cuadrado - Dier, Bentaleb