Wojciech Szczęsny w Arsenalu Londyn

Autor: East News Wojciech Szczęsny

Arsenal Londyn uratował remis w końcówce. Szczęsny wpuścił dwie bramki

2014-10-18 21:23

W meczu 9. kolejki Premier League Arsenal Londyn zaledwie zremisował u siebie z Hull City 2:2. Wydawało się, że goście zdobędą trzy punkty, jednak w samej końcówce Danny Welbeck uratował remis dla "Kanonierów". Wojciech Szczęsny nie miał większych szans przy trafieniach rywali.

Początek spotkania wskazywał, że kibiców zgromadzonych na Emirates Stadium czeka przyjemne popołudnie. Ich ulubieńcy wymieniali dużo podań, długo utrzymywali się przy piłce, a już w 13. minucie prowadzili 1:0 za sprawą przepięknego trafienia Alexisa Sancheza. Chilijczyk w swoim stylu mijał rywali jak tyczki slalomowe, a na koniec oddał strzał nie do obrony! Takiej akcji pozazdrościł rywalowi Mohamed Diame, który również zdecydował się na indywidualny rajd, zwieńczony delikatnym podcięciem ponad głową Wojciecha Szczęsnego.

Premier League. Sergio Aguero - Tottenham Hotspur 4:1

Tuż po wznowieniu gry po przerwie "Kanonierzy" dostali drugi cios. Abel Hernandez wygrał walkę o pozycję z Perem Mertesackerem i precyzyjnym strzałem głową pokonał polskiego bramkarza. Całą winę za tego gola ponosi niemiecki stoper, który stał jak kołek i patrzył się na przeskakującego go rywala. Piłkarze Arsenalu przez resztę drugiej połowy nie mogli znaleźć skutecznego sposobu na zaskoczenie defensywy Hull City. Dopiero w 90. minucie przebudził się Danny Welbeck, który po podaniu Sancheza ustalił wynik tego spotkania na 2:2.

Dla Szczęsnego i jego kolegów było to już trzecie ligowe spotkanie z rzędu bez wygranej. Znajdują się na 6. miejscu w tabeli i do liderującej Chelsea Londyn tracą już 11 punktów.

Arsenal Londyn - Hull City 2:2 (1:1)
Sanchez 13, Welbeck 90 - Diame 18, Hernandez 46

Arsenal: Wojciech Szczęsny - Hector Bellerín, Per Mertesacker, Nacho Monreal, Kieran Gibbs - Alexis Sánchez, Jack Wilshere (69. Joel Campbell), Mathieu Flamini (63. Aaron Ramsey), Santi Cazorla, Alex Oxlade-Chamberlain - Danny Welbeck

Hull: Steve Harper (43. Eldin Jakupović) - James Chester, Curtis Davies, Michael Dawson (84. Alex Bruce) - Ahmed Al-Muhammadi, Tom Huddlestone, Jake Livermore, Mohamed Diame, Andrew Robertson - Hatem Ben Arfa, Abel Hernández (63. Gastón Ramírez)

Żółte kartki: Cazorla, Wilshere - Huddlestone, Chester.